13:15:44 - سه‌شنبه 1 فروردین 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
زندگینامه ماکس ایوه/ پنجمین قهرمان شطرنج جهان
جدول بیوگرافی ماکس اویوه(ایوه): نام کامل Machgielis Euwe کشور هلند تولد ۲۳ مهٔ ۱۹۰۱ آمستردام، هلند مرگ ۲۶ نوامبر ۱۹۸۱ میلادی (۸۰ سال) آمستردام، هلند عنوان استادبزرگ شطرنج قهرمانی شطرنج جهان ۱۹۳۵-۱۹۳۷ درجه‌بندی اوج (ریتینگ)۲۵۳۰ ماکس اویوه (به هلندی: Max Euwe)‏ (۲۳ مه ۱۹۰۱ – ۲۶ نوامبر ۱۹۸۱) استادبزرگ شطرنج، ریاضی‌دان و نویسندهٔ هلندی بود. […]

جدول بیوگرافی ماکس اویوه(ایوه):

نام کامل Machgielis Euwe

کشور هلند

تولد ۲۳ مهٔ ۱۹۰۱

آمستردام، هلند

مرگ ۲۶ نوامبر ۱۹۸۱ میلادی (۸۰ سال)

آمستردام، هلند

عنوان استادبزرگ شطرنج

قهرمانی شطرنج جهان ۱۹۳۵-۱۹۳۷

درجه‌بندی اوج (ریتینگ)۲۵۳۰

ماکس اویوه (به هلندی: Max Euwe)‏ (۲۳ مه ۱۹۰۱ – ۲۶ نوامبر ۱۹۸۱) استادبزرگ شطرنج، ریاضی‌دان و نویسندهٔ هلندی بود. او پنجمین قهرمان رسمی شطرنج جهان از ۱۹۳۵ تا ۱۹۳۷ و چهارمین رئیس فیده (فدراسیون بین‌المللی شطرنج) از ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۸ بود.

او در سال ۱۹۳۵ به دیدار الکساندر آلخین رفت و او را با نتیجه ۹ برد و ۸ شکست و ۱۳ تساوی شکست داد و به عنوان قهرمانی شطرنج جهان دست یافت ولی دو سال بعد در ۱۹۳۷ با نتیجه ۴ برد و ۱۰ شکست و ۱۱ تساوی عنوان خود را به الکساندر آلخین واگذار کرد. اویوه از سال ۱۹۲۱ تا ۱۹۵۲ در تمام دوره‌های قهرمانی شطرنج هلند که در آن شرکت کرد به پیروزی رسید و علاوه بر آن در سال ۱۹۵۵ هم این عنوان را به دست آورد و در مجموع با ۱۲ قهرمانی رکورددار قهرمانی در هلند است.

 

او همچنین مفسر و نویسنده بسیاری از کتابهای آموزشی شطرنج از جمله تئوری وسط بازی شطرنج (The Middle Game) که به زبان هنلدی نوشته شده بود، می باشد. کتاب ایشان نخست به زبان انگلیسی ترجمه شد سپس از این طریق به زبان فارسی ترجمه یافت.

 

همچنین کتاب “راه استادی در شطرنج” تالیف دکتر ماکس اویوه را باید یکی از آثار کلاسیک دنیای شطرنج تلقی نمود که هر شطرنج باز علاقه مندی باید حداقل یک بار آنرا مطالعه کند. آموزش هایی که در این کتاب، در اثنای بازی های منتخب آن، ارایه گردیده اند را می توان به عنوان منابعی غنی برای دستیابی به سطوح بالاتر و دانش فنی لازم تلقی نمود

 

مجله خبری تکنو۱

تبليغات