18:28:45 - جمعه 30 آبان 1399
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
کشف پیام مخفی پشت نسخه خطی قرن ۱۵
آفتاب‌‌نیوز : این دست نوشته بخشی از مجموعه هنر موسسه فناوری راچستر بود اما پس از استفاده دانشجویان از سیستم تصویربرداری فرابنفش-فلورسانس مشخص شد که این یک نسخه خطی است. نسخه خطی یک نوشته روی پوست جانوران است که روی آن چندین لایه نوشته وجود دارد. از دانشجویان خواسته شد تا یک سیستم تصویربرداری اشعه […]


آفتاب‌‌نیوز :

این دست نوشته بخشی از مجموعه هنر موسسه فناوری راچستر بود اما پس از استفاده دانشجویان از سیستم تصویربرداری فرابنفش-فلورسانس مشخص شد که این یک نسخه خطی است. نسخه خطی یک نوشته روی پوست جانوران است که روی آن چندین لایه نوشته وجود دارد. از دانشجویان خواسته شد تا یک سیستم تصویربرداری اشعه فرا بنفش چند طیفی ایجاد کنند تا بتوانند متن پنهان شده روی اسناد و نسخه‌ها را بخواند.

آنها چندین نسخه از “مجموعه کری”(Carry Collection) را به امانت گرفتند و هنگامی که آن متون تحت نور فرابنفش قرار گرفتند، خطوط شکسته تیره فرانسوی در زیر نور ظاهر شدند.

کشف پیام مخفی پشت نسخه خطی قرن ۱۵

از آنجا که در آن زمان پوست گران بود، مردم متن را پاک می‌کردند و مجددا از آنها استفاده می‌کردند.

متن پاک شده با چشم غیر مسلح قابل مشاهده نیست اما با استفاده از سیستم طیف نوری می‌توان امضای شیمیایی نوشته اولیه را مشاهده کرد.

“زو لالنا”(Zoë LaLena) دانشجوی سال دوم علوم تصویربرداری که روی این پروژه کار می‌کرد، گفت: این شگفت انگیز بود زیرا این سند حدود یک دهه است که در مجموعه کری وجود دارد و هیچ کس متوجه این موضوع نشده است و از آنجا که این مجموعه نیز از مجموعه اج(Ege Collection)است که در آن ۳۰ صفحه شناخته شده دیگر از این کتاب وجود دارد، واقعاً جالب است چرا که ممکن است در ۲۹ صفحه دیگر نیز نسخه خطی وجود داشته باشد.

مجموعه “اوتو اج”( Otto Eg) مجموعه‌ای از نسخه‌های خطی است که توسط “اوتو اف اج”( Otto F. Ege ) ، جمع آوری شده است.

اساتید دانشگاه گفتند دانشجویان این مطالعه اطلاعات فوق العاده مهمی را در مورد حداقل دو برگه از نسخه‌های خطی ما در این مجموعه ارائه داده‌اند و به تعبیری دو متنی را کشف کرده‌اند که ما نمی‌دانستیم در این مجموعه وجود دارد. اکنون ما باید دریابیم که مفهوم این متون چیست.لینک منبع

تبليغات