12:36:53 - سه‌شنبه 12 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط ایران| کدام نقاط رکورددار بارش‌ها شدند؟+جدول
فاصله بارش‌ها در پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط ایران بیش از یک متر است. حتی نقاطی در کشور داریم که در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری حتی یک قطره باران نیز در این نقاط ثبت نشده است. آفتاب‌‌نیوز : در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه تا بیست و یکم بهمن‌ماه) در […]

فاصله بارش‌ها در پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط ایران بیش از یک متر است. حتی نقاطی در کشور داریم که در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری حتی یک قطره باران نیز در این نقاط ثبت نشده است.

آفتاب‌‌نیوز :

در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری (از ابتدای مهرماه تا بیست و یکم بهمن‌ماه) در مجموع در کشور ۱۵۲٫۲ میلیمتر بارش به ثبت رسید.

در این مدت، برخی نقاط کشور بسیار کم‌بارش و برخی نقاط کشور بسیار پربارش بودند. پربارش‌ترین نقطه ایران “چلگرد” در استان چهارمحال و بختیاری است که در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری ۱۱۱۵٫۸ میلیمتر بارش، یعنی بیش از یک متر و ۱۱ سانتیمتر بارش داشته است.

دومین نقطه پربارش ایران “رامسر – صفارود” در استان مازندران است که در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری ۱۰۱۲٫۳ میلیمتر بارش داشته است. همچنین یکی از نقاط پربارش کشور “تله زنگ” در استان خوزستان با ثبت ۹۹۱٫۶ میلیمتر بارش در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری است.

از سوی دیگر، کم‌بارش‌ترین نقطه ایران، نقاطی همچون “رحمت‌آباد ــ ریگان” در کرمان و “تصفیه‌خانه زاهدان” در سیستان و بلوچستان است که در ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری، حتی یک قطره باران نیز در این نقاط نباریده است.

در جدول زیر، پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط کشور به تفکیک ۶ حوضه آبریز اصلی ایران آورده شده است.

پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط ایران| کدام نقاط رکورددار بارش‌ها شدند؟+جدول

آمار بارش‌های ۱۴۱ روز ابتدایی سال آبی جاری در پربارش‌ترین و کم‌بارش‌ترین نقاط کشور

منبع: تسنیم

تبليغات