3:43:09 - دوشنبه 8 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورود ۲۰۰ سرمایه‌گذار خارجی جدید به بورس ایران
شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال گذشته میلادی برای ۱۰۲ سرمایه گذاران حقیقی و ۹۲ سرمایه‌گذاران حقوقی کد معاملاتی صادر کرد تا شمار کدهای خارجی صادر شده در بازار سرمایه ایران به رقم ۹۷۹ عدد برسد. سمات: فریبا اخوان گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی سال گذشته میلادی ۱۰۲ کد برای سرمایه گذاران حقیقی و ۹۲ […]

شرکت سپرده گذاری مرکزی در سال گذشته میلادی برای ۱۰۲ سرمایه گذاران حقیقی و ۹۲ سرمایه‌گذاران حقوقی کد معاملاتی صادر کرد تا شمار کدهای خارجی صادر شده در بازار سرمایه ایران به رقم ۹۷۹ عدد برسد.

سمات: فریبا اخوان گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی سال گذشته میلادی ۱۰۲ کد برای سرمایه گذاران حقیقی و ۹۲ کد برای سرمایه گذاران حقوقی صادر کرد تا تعداد کد‌های خارجی صادر شده در بازار سرمایه ایران به رقم ۹۷۹ عدد برسد.

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) با بیان اینکه عمده کد‌های صادر شده برای سرمایه گذاران خارجی بازار سرمایه ایران از کشور‌های منطقه و اروپا بودند، افزود: شرکت سپرده گذاری مرکزی در آذرماه امسال نیز تعداد ۶ کد جدید برای سرمایه گذاران خارجی صادر کرد که از این تعداد، ۲ سهامدار حقیقی از کشور افغانستان و یک نفر دیگر از کشور عراق در ماه گذشته با پشت سر گذاشتن مراحل قانونی، کد معاملاتی فعالیت خود را دریافت کردند.

معاون عملیات سمات اظهار داشت: همچنین ۳ سرمایه گذار حقوقی خارجی از کشور‌های ارمنستان، عمان و پاکستان در آذرماه امسال کد سهامداری خود را از شرکت سپرده گذاری مرکزی اخذ کردند تا تعداد سرمایه گذاران حقوقی خارجی فعال در بازار سرمایه ایران به عدد ۲۴۲ کد برسد.

وی گفت: بر اساس آخرین آمارها، درحال حاضر سرمایه گذاران ۴۲ کشور با دریافت کد سهامداری وارد بازار سرمایه ایران شده اند که در این فهرست نام ۳۴ سرمایه گذار ایرانی مقیم خارج از کشور نیز دیده می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: در حال حاضر سرمایه گذارانی از آمریکا، انگلیس، اسپانیا، روسیه، آلمان، سوییس، سوئد، لهستان، ازبکستان، جمهوری آذربایجان، چین، هلند، هند، ترکیه، لبنان، آفریقای جنوبی، ژاپن، قبرس، ایتالیا، امارات، نروژ، یونان، اندونزی، مالدیو، لهستان، کانادا، جزایر کیمن، هنگ کنگ، قطر، عراق، پاکستان، سوریه، لوکزامبورگ، کویت، نیوزیلند، مالزی، کره جنوبی، گرجستان، ارمنستان، جزایر ویرجین، نیجریه و افغانستان فعال هستند.

تبليغات