18:27:03 - پنج‌شنبه 24 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هاشمی: در انتخاب رئیس شورا به خودم رأی دادم/ ۱۰ میلیون سفر باید با مترو انجام شود
رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه من در انتخاب رئیس شورای شهر تهران برخلاف آن چیزی که برخی از سایت ها نوشتند، با دقت کامل به خودم رأی دادم، گفت: نفر دیگری از اعضای شورای شهر به بنده رأی نداده و برگه را سفید انداخته است و شاید هول شده است! به گزارش ایسنا، […]

محسن هاشمی

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه من در انتخاب رئیس شورای شهر تهران برخلاف آن چیزی که برخی از سایت ها نوشتند، با دقت کامل به خودم رأی دادم، گفت: نفر دیگری از اعضای شورای شهر به بنده رأی نداده و برگه را سفید انداخته است و شاید هول شده است!

به گزارش ایسنا، محسن هاشمی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، افزود: تهران با سابقه ۲۰۰ ساله هنوز نتوانسته با همه شاخص‌ها، یک زیست کامل و آرام را داشته باشد، البته توانایی بسیار خوبی برای جذب شهروندان داشته است.

رییس شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه تهران هنوز نتوانسته شاخص‌های بین المللی را داشته باشد، ادامه داد: امروز ۲٫۵ میلیون سفر درون شهری روزانه با مترو صورت می‌گیرد که این میزان باید به ۱۰ میلیون سفر برسد؛ البته خوشبختانه زیرساخت های این کار فراهم شده است، خطوط مترو که همین اواخر آقای قالیباف افتتاح کردند از نظر زیرساخت تونل و ایستگاه مناسب است اما از نظر تجهیزات تجهیز نشده است.

وی گفت: باید ۲۰۰۰ واگن به همین تعداد خطوط فعال در مترو تهران تزریق کنیم تا میزان سفر بهبود یابد، ضمن اینکه باید تعداد خطوط مترو از ۷ خط به ۱۲ برسد و تعداد ایستگاه‌های مترو به ۲۷۵ ایستگاه افزایش پیدا کند.

هاشمی تصریح کرد: در سیستم اتوبوسرانی باید ما ۷۰۰۰تا ۹۰۰۰ اتوبوس در تهران داشته باشیم، اتوبوس های نو و شیک و تمیز تا حتی ثروتمندان تهرانی هم از آنها استفاده کنند.

به گفته وی، ترافیک در تهران زمانی حل می شود که ۱۵ میلیون سفر در تهران با وسایل نقلیه عمومی انجام شود.

رییس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه بیشتر سفرهای روزانه‌اش را با مترو و BRT انجام می‌دهد، ادامه داد: باید در خطوط BRT تقاطع وجود نداشته باشد، با این اوصاف باید خطوط BRT که امروز در تهران وجود دارد بازنگری شود، به طوریکه یک تولید انبوه اتوبوس در تهران و بهتر است بگویم برای ایران ایجاد کنیم، اگر ۷۰ درصد از نیاز ناوگان اتوبوسرانی را در داخل تولید کنیم به اقتصاد مقاومتی کمک کرده‌ایم.

وی در خاتمه تصریح کرد: باید به تهران ۳۰۰۰ واگن، ۹۰۰۰ اتوبوس و ۱۰۰ هزار تاکسی نو تزریق کنیم تا به این شکل وضعیت حمل و نقل عمومی را در تهران یک دفعه شکوفا کنیم.

انتهای پیام

تبليغات