7:49:41 - سه‌شنبه 17 بهمن 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
مصر حملات هوایی اسرائیل در منطقه سینا را تکذیب کرد
سخنگوی ارتش مصر با تکذیب گزارش نیویورک تایمز درباره کمک خواستن از نیروی هوایی اسرائیل برای حمله به شورشیان در سینا، گفت نیروهای امنیتی این کشور تنها عاملین مبارزه با تروریسم در سینا هستند. خبرگزاری فارس: ارتش مصر گزارشات مبنی بر درخواست کمک این کشور از رژیم صهیونیستی برای انجام حملات هوایی علیه مواضع شورشیان […]

سخنگوی ارتش مصر با تکذیب گزارش نیویورک تایمز درباره کمک خواستن از نیروی هوایی اسرائیل برای حمله به شورشیان در سینا، گفت نیروهای امنیتی این کشور تنها عاملین مبارزه با تروریسم در سینا هستند.

خبرگزاری فارس: ارتش مصر گزارشات مبنی بر درخواست کمک این کشور از رژیم صهیونیستی برای انجام حملات هوایی علیه مواضع شورشیان و تکفیری‌ها در شبه‌جزیره سینا را تکذیب کرد.

روزنامه «نیویورک تایمز» روز شنبه گزارش داده بود که مقامات امنیتی مصر از رژیم اسرائیل درخواست کردند علیه مواضع تکفیری‌ها در سینا، حمله هوایی انجام دهد. بر این اساس جنگنده‌ها و پهپاد‌های رژیم اسرائیل طی ۲ سال اخیر حدود ۱۰۰ حمله هوایی به نیابت از مصر در این منطقه انجام دادند.

سرهنگ «تامر الرفاعی» سخنگوی ارتش مصر در گفت‌وگو با روزنامه «صدی البلد» ضمن تکذیب گزارش نیویورک‌تایمز، گفت: نیرو‌های امنیتی این کشور تنها عاملین مبارزه با تروریسم در سینا هستند.

به نوشته «هاآرتص» الرفاعی با درخواست از رسانه‌های مصر برای عدم بازنشر اطلاعات «غیرقابل اعتمادی» که از سوی ارتش تایید نشده، تاکید کرد این‌ها گزارشاتی بی‌اساس و با هدف مشوش کردن اذهان عمومی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری مصر است.

این گزارش در حالی منتشر شده که طبق معاهده امضا شده بین مصر و رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۷۹، اسرائیل نمی‌تواند علیه منطقه سینا عملیات نظامی داشته باشد.

چند سال است که رسانه‌های مصری گزارشاتی مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی قصد دارد قاهره را برای واگذار کردن بخشی از شبه‌جزیره سینا به فلسطینان تحت فشار قرار دهد، منتشر می‌شود. برخی رسانه‌های مصری هم اسرائیل را عامل گسترش تکفیری‌ها در سینا معرفی می‌کنند.

اندیشکده مطالعات امنیت داخلی اسرائیل (INSS)، اما چندی پیش گزارش داده بود: سطح اعتماد بین قاهره و تل‌آویو به نقطه‌ای رسیده که اسرائیل کمک‌های نظامی، فناوری و اطلاعاتی مختلفی را در اختیار مصر قرار داده و پهپاد‌های تهاجمی آن بر فراز سینا عملیات می‌کنند.

تبليغات