14:25:02 - یکشنبه 12 آگوست 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ماجرای اوزیل عامل اصلی ناکامی آلمان بود
دتمار هامان، ستاره‌ی سابق تیم ملی آلمان معتقد است عکس جنجالی مسوت اوزیل و ایلکای گوندوگان با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، عامل اصلی ناکامی فاجعه‌بار مانشافت در جام جهانی روسیه بوده است. به گزارش ورزش سه، هامان که از دوران حضور در خط میانی تیم ملی آلمان ۵۹ بازی ملی در کارنامه دارد […]

دتمار هامان، ستاره‌ی سابق تیم ملی آلمان معتقد است عکس جنجالی مسوت اوزیل و ایلکای گوندوگان با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، عامل اصلی ناکامی فاجعه‌بار مانشافت در جام جهانی روسیه بوده است.

به گزارش ورزش سه، هامان که از دوران حضور در خط میانی تیم ملی آلمان ۵۹ بازی ملی در کارنامه دارد در گفتگو با فاکس اسپورتز گفت که فدراسیون فوتبال آلمان به جای رسیدگی صریح و روشن به این موضوع، قبل از شروع جام جهانی تلاش کرده از کنار ماجرا رد شده و خود را به ندیدن بزند.


هامان گفت:” گوندوگان و اوزیل چهار یا پنج هفته پیش از شروع جام جهانی با اردوغان عکس گرفتند ولی فدراسیون به این ماجرا هیچ واکنشی نشان نداد. آنها سعی کردند خود را به ندیدن بزنند. اولیور بیرهوف دو هفته قبل از شروع جام جهانی گفت دیگر سوال نپرسید، همین است که هست. ولی فدراسیون باید با این موضوع جور دیگری رفتار می‌کرد. باید هم فدراسیون و هم دو بازیکن بیانیه داده و به غائله خاتمه می‌دادند”.


مسوت اوزیل، ستاره‌ی آرسنال درحالیکه بعد از جام جهانی، حاشیه‌ها در این باره به اوج رسیده بود از تیم ملی آلمان استعفا داد. ولی هامان معتقد است اگر اوزیل پیش از شروع جام جهانی یک بیانیه در این باره صادر می‌کرد، می‌شد از اوج‌گیری این غائله جلوگیری کرد.


هامان گفت:” اوزیل تا قبل از انتشار آن بیانیه در فیسبوک در این باره حتی یک کلمه حرف نزده بود. بعد هم که به میدان آمد و گفت باز هم حاضرم همان کار را بکنم، من ترک‌تبارم، خون ترک دارم و خانواده‌ام در آن کشور زندگی می‌کنند. به نظر من اگر اوزیل قبل از جام جهانی این حرفها را می‌زد هیچکس با او مشکلی نداشت. وقتی تیمی به یک تورنمنت بزرگ می‌رود و در مورد دو نفر از بازیکنان مهمش علامت سوال وجود دارد، معلوم است که تیم نمی‌تواند درست کار کند. موفق شدن در تورنمنتی مثل جام جهانی به خودی خود مشکل هست، چه برسد به اینکه مسائلی مثل دودستگی در تیم اتفاق بیفتد. دیگر برای تیم هیچ شانسی باقی نمی‌ماند”.

 

تبليغات