18:53:06 - دوشنبه 6 آگوست 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لیر ترکیه به پایین‌ترین نرخ تاریخ خود سقوط کرد
روز دوشنبه، پس از این‌که دولت ترامپ اعلام کرد دسترسی بدون تعرفه دولت ترکیه را به بازار آمریکا بررسی می‌کند، لیر ترکیه به پایین‌ترین سطح تاریخ خود در برابر دلار سقوط کرد. خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، روز دوشنبه، پس از این‌که دولت ترامپ اعلام کرد دسترسی بدون تعرفه دولت ترکیه را به بازار […]

روز دوشنبه، پس از این‌که دولت ترامپ اعلام کرد دسترسی بدون تعرفه دولت ترکیه را به بازار آمریکا بررسی می‌کند، لیر ترکیه به پایین‌ترین سطح تاریخ خود در برابر دلار سقوط کرد.

خبرگزاری مهر: به نقل از رویترز، روز دوشنبه، پس از این‌که دولت ترامپ اعلام کرد دسترسی بدون تعرفه دولت ترکیه را به بازار آمریکا بررسی می‌کند، لیر ترکیه به پایین‌ترین سطح تاریخ خود در برابر دلار آمریکا رسید. این اقدام می‌تواند بر ۱.۶۶ میلیارد دلار از واردات ترکیه اثر بگذارد.

این اقدام آمریکا که شب جمعه انجام شد، در پاسخ به تعرفه‌های تلافی‌جویانه ترکیه بر کالا‌های آمریکا به عوض تعرفه‌های آمریکا بر فولاد و آلومینیوم، صورت گرفت.

ارز ترکیه که امسال یک چهارم ارزش خود را از دست داده است، بیشترین آسیب را از تلاش رییس‌جمهور اردوغان، برای به دست آوردن کنترل پولی بیشتر، متحمل شده است. روز دوشنبه لیر ترکیه تا نرخ ۵.۱۸ لیر در برابر یک دلار، سقوط کرد که پایین‌ترین نرخ تاریخ آن است. تا ساعت ۱۵ به وقت تهران نرخ لیر تا ۵.۱۷۵۰ بهبود پیدا کرد.

روابط بین متحدان ناتو، آمریکا و ترکیه، به دنبال اختلافات در سیاست‌های مربوط به سوریه و محاکمه کشیش آمریکایی، اندرو برونسون، به طور مداوم بدتر شده است. این باعث تشدید سقوط لیر ترکیه شده است.

تبليغات