10:22:42 - چهارشنبه 2 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
قول وزیر دفاع آلمان بر حمایت از جنگ با افراط‌گرایان در آفریقا
وزیر دفاع آلمان گفت، حمایت فرانسه و آلمان برای یک نیروی منطقه‌ای در ساحل به منظور مقابله با افراط گرایان می‌تواند سایر کشورهای اروپایی را برای حمایت از یک اقدام مقابله با تروریسم در منطقه متقاعد کند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان پس از گفت‌وگو با […]

وزیر دفاع آلمان گفت، حمایت فرانسه و آلمان برای یک نیروی منطقه‌ای در ساحل به منظور مقابله با افراط گرایان می‌تواند سایر کشورهای اروپایی را برای حمایت از یک اقدام مقابله با تروریسم در منطقه متقاعد کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اورسولا فون درلاین، وزیر دفاع آلمان پس از گفت‌وگو با ابراهیم بوباکار کیتا،‌ رئیس جمهوری کشور مالی در جمع خبرنگاران در باماکو برتعهد کشورش در مبارزه با افراط‌گرایان در منطقه آفریقا تاکید کرد و گفت لازم است که منطقه ساحل امنیت خود را تقویت کند .

وی تاکید کرد برای اروپا این مساله اهمیت دارد که امنیت در قاره آفریقا ایجاد شود و مردم این قاره دلیلی محکم داشته باشند تا بخواهند در کشورهایشان بمانند.

فون درلاین همچنین قول داد کشورش به عملیات‌های حفظ صلح در منطقه ساحل کمک کند.

وی به تشریح مساله استقرار پاییزه نیروها از پنج کشور بورکینافاسو، جمهوری چاد، مالی، موریتانی و نیجر موسوم به گروه ۵ و همچنین حمایت آلمان و فرانسه از این نیروها در منطقه ساحل برای مقابله با شبه نظامیان در این منطقه پرداخت.

وزیر دفاع آلمان در ادامه گفت: حمایت آلمان و فرانسه تضمین کننده این مساله است که سایر کشورهای اروپایی هم برای حمایت از نیروهای مستقر در منطقه ساحل متقاعد شوند.

از زمان سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به مالی در ماه گذشته میلادی، مذاکرات روی پیشرفت‌های حاصل شده در منطقه برای مقابله با شبه نظامیان متمرکز بوده است.

فلورانس پارلی، رئیس نیروهای مسلح فرانسه که در کنار وزیر دفاع آلمان حضور داشت، گفت: ما قادریم تا به تعهداتمان در قبال منطقه ساحل بپردازیم.

فرانسه تلاش می‌کند تا حمایت بین‌الملل را برای جذب ۴۲۳ میلیون یورو در منطقه ساحل به دست بیاورد و از کشورهای دیگر برای این مساله کمک بگیرد.

ماکرون تا به حال توانسته حمایت آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان را به دست بیاورد.

فرانسه ۴۰۰۰ نیرو در منطقه ساحل دارد که به ماموریت خود برای مقابله با تروریسم می‌پردازند درحالیکه آلمان حضورش را در مالی در سال جاری میلادی تقویت کرده و هلی‌کوپترهایی را در این کشور مستقر و تعداد سربازانش را که در هیئت سازمان ملل فعالیت می‌کنند، تا ژوئن سال جاری میلادی به ۶۳۹ تن افزایش داده است.

انتهای پیام

تبليغات