14:41:23 - دوشنبه 20 آگوست 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صادرات نفت ایران به ترکیه ۷۱ درصد کاهش یافت
صادرات نفت خام ایران به ترکیه در ماه ژوئن ۷۱ درصد کاهش یافت و به ۲۸۷ هزار و ۸۴۲ تن رسید، در صورتی که صادرات گاز ایران قطع شود مشکلات زیادی را به ویژه در زمستان برای ترکیه ایجاد خواهد کرد. خبرگزار فارس: به نقل از دیلی صباح، واردات نفت ترکیه از ایران در ماه […]

صادرات نفت خام ایران به ترکیه در ماه ژوئن ۷۱ درصد کاهش یافت و به ۲۸۷ هزار و ۸۴۲ تن رسید، در صورتی که صادرات گاز ایران قطع شود مشکلات زیادی را به ویژه در زمستان برای ترکیه ایجاد خواهد کرد.

خبرگزار فارس: به نقل از دیلی صباح، واردات نفت ترکیه از ایران در ماه ژوئن تقریبا ۷۱ درصد کاهش یافته است.

بر اساس گزارش ماهانه مقام ناظر بر بازار انرژی ترکیه، درحالی‌که آنکارا در ماه می ۹۳۰ هزار و ۹۷۸ تن نفت خام از تهران خریده، این رقم در ماه ژوئن به ۲۸۷ هزار و ۸۴۲ تن کاهش یافته است.

میزان کاهش یافته با واردات نفت از روسیه جبران شده که در مجموع برابر با ۳۷۸ هزار تن است. ترکیه در ماه‌های مارس، آوریل و می‌هیچ نفتی از روسیه وارد نکرده است.

همچنین واردات از عراق نیز به میزان چشمگیری افزایش یافته است. آنکارا در ماه می ۳۵۲ هزار و ۷۷۸ تن نفت خام از عراق خریده است که در ماه ژوئن به ۶۴۶ هزار و ۲۶۲ تن افزایش یافته است.

ترکیه در سال گذشته ۲۵.۸ میلیون تن نفت خام وارد کرده که ایران رتبه نخست را در میان تامین‌کنندگان نفت این کشور با ۱۱.۵ میلیون تن به خود اختصاص داده بود.

ترکیه از ایران ۱۰ میلیارد مترمکعب گاز وارد می‌کند و اگر این واردات به علت تحریم‌ها متوقف شود، ممکن است در زمستان برای این کشور مشکلات قابل توجهی ایجاد کند. به گفته منابع آگاه بر اساس قرارداد گازی میان دو طرف، حتی اگر ترکیه واردات گاز از ایران را قطع کند، هزینه این گاز باید به ایران پرداخت شود.

تبليغات