13:38:46 - یکشنبه 17 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شیر گران می‌شود؟
رییس انجمن صنفی گاوداران افزایش نرخ خرید شیر خام را امری ضروری دانست و بیان کرد: در ماه های اخیر، نوسان قیمت نهاده ها تاثیر بسزایی در افزایش قیمت تمام شده نرخ شیر خام داشت. باشگاه خبرنگاران: احمد مقدسی رییس انجمن صنفی گاوداران از افزایش سرسام اور قیمت نهاده‌ها در بازار خبر داد و اظهار […]

رییس انجمن صنفی گاوداران افزایش نرخ خرید شیر خام را امری ضروری دانست و بیان کرد: در ماه های اخیر، نوسان قیمت نهاده ها تاثیر بسزایی در افزایش قیمت تمام شده نرخ شیر خام داشت.

باشگاه خبرنگاران: احمد مقدسی رییس انجمن صنفی گاوداران از افزایش سرسام اور قیمت نهاده‌ها در بازار خبر داد و اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر، نرخ هر کیلو سویا ۳۴۰ تومان و ذرت ۳۰۰ تومان افزایش یافت. وی نرخ کنونی هر کیلو سویا را هزار و ۸۹۰ و ذرت هزار و ۱۳۰ تومان در بنادر اعلام کرد.

مقدسی با اشاره به دلایل گرانی نرخ نهاده‌ها در ماه‌های اخیر افزود: تجار عدم تخصیص ارز مبادله‌ای و واردات با ارز آزاد را دلیل اصلی گرانی قیمت نهاده‌ها مطرح می‌کنند در حالیکه با وجود اختصاص بخشی از ارز دولتی به واردات نهاده‌ها به نظر می‌رسد که تنها لجبازی تجار با تولیدکنندگان از جمله علل نوسان قیمت نهاده‌ها در بازاربه شمار می‌رود.

رییس انجمن صنفی گاوداران افزایش نرخ خرید شیر خام را امری ضروری دانست و بیان کرد: در ماه‌های اخیر، نوسان قیمت نهاده‌ها تاثیر بسزایی در افزایش قیمت تمام شده نرخ شیر خام داشت به طوریکه ادامه روند خرید با نرخ‌های کنونی از دامداران، ضررو زیان آن‌ها را به همراه دارد.

وی قیمت تمام شده هر کیلو شیر خام را هزار و ۴۹۷ تومان اعلام کرد و تصریح کرد: این درحالی است که در شرایط کنونی هر کیلو شیر خام به طور متوسط با نرخ هزار و ۳۵۰ تا هزار و ۳۸۰ تومان از دامداران خریداری می‌شود.

مقدسی ادامه داد: دامداران در پی نوسان قیمت نهاده ها، با ارائه مستندات و مدارک لازم، درخواست مبنی بر افزایش نرخ شیر خام را به سازمان حمایت اعلام کردند که انتظار می‌رود در جهت حفظ حقوق تولیدکنندگان با این امر، موافقت لازم صورت گیرد.

رییس انجمن صنفی گاوداران یادآورشد: با توجه به افزایش هزینه تمام تولید، قیمت خرید هر کیلو شیر خام از دامداران نباید کمتر از هزار و ۵۰۰ تومان باشد.

تبليغات