16:41:44 - یکشنبه 21 مرداد 1397
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
سود بالای دلالی به جای تولید
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، از سودآوری فعالیت‌های سوداگری در بازار‌های مالی انتقاد کرد و گفت: زمانی که دلالی بیشترین سود را دارد، صحبت از تقویت صنعت، منطقی نیست. خبرگزاری آنا: غلامرضا شافعی پیش از ظهر امروز، در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک، با اشاره به لزوم حمایت از صنایع و […]

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، از سودآوری فعالیت‌های سوداگری در بازار‌های مالی انتقاد کرد و گفت: زمانی که دلالی بیشترین سود را دارد، صحبت از تقویت صنعت، منطقی نیست.

خبرگزاری آنا: غلامرضا شافعی پیش از ظهر امروز، در مراسم افتتاح نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک، با اشاره به لزوم حمایت از صنایع و تولیدکنندگان اظهار کرد: برای حمایت از این بخش مهم باید جذابیت‌های لازم ایجاد شود؛ به عبارت دیگر رغبت تولیدکنندگان برای ایجاد کسب و کار باید بیش‌از گذشته باشد.

وی گفت: امکان رشد و توسعه صنایع کوچک، تنها با ثبات اقتصادی کشور مقدور است. باید بپذیریم که قابل پیش‌بینی بودن بخش تولید برای سرمایه‌گذاری، امری ضروری و لازم است؛ در غیر این صورت سرمایه به این بخش سرریز نخواهد شد.

شافعی با اشاره به این‌که اکنون هیچ کاری سود آورتر از دلالی و واسطه‌گری در کشور نیست، تصریح کرد: این‌که گفته شود از بخش تولید و صنعت حمایت می‌کنیم، در‌حالی‌که بازار‌های واسطه‌گری و دلالی بیشترین سود را دارند، منطقی نیست.

وی با بیان این‌که توسعه صنعتی باید به صورت اولویت‌بندی دنبال شود، گفت: علاوه‌بر این، باید در روند توسعه صنایع، جانمایی یا مکان‌یابی درست مدنظر قرار گیرد.

رئیس اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: به عنوان مثال در استان‌های سردسیر، با بیشترین میزان تولید کولر مواجهیم که نشان از عدم مکان‌یابی مناسب دارد.

وی همچنین از وزیر صنعت معدن و تجارت درخواست کرد تصمیمات اقتصادی، ۱۰ روز زودتر، به اطلاع فعالان اقتصادی برسد تا چالش‌های ناشی از این تصمیمات، دامن‌گیر صنایع و کسب و کار‌ها نشود.

تبليغات