14:25:29 - دوشنبه 16 بهمن 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
زنان و دختران ایزدی که داعش به بازار برده‌ها برد
عیدان الشیخ کالو مدیر اداره امور ایزدیان در دهوک در شمال عراق آخرین آمار دختران و زنان ربوده شده ایزدی و آنهایی که در بازار برده های داعش خرید و فروش شدند یا همچنان می شوند را اعلام کرد. خبرگزاری ایرنا: بر اساس این آمار تعداد زنان و دختران ایزدیانی که از اوت ۲۰۱۴ بعنوان […]

عیدان الشیخ کالو مدیر اداره امور ایزدیان در دهوک در شمال عراق آخرین آمار دختران و زنان ربوده شده ایزدی و آنهایی که در بازار برده های داعش خرید و فروش شدند یا همچنان می شوند را اعلام کرد.

خبرگزاری ایرنا: بر اساس این آمار تعداد زنان و دختران ایزدیانی که از اوت ۲۰۱۴ بعنوان اسیر و گروگان به چنگ داعش افتادند، اما بعدا به دلایلی، چون حمله نیرو‌های دولتی یا مشکلات نگهداری و .. از دست تروریست‌ها رهایی پیدا کردند به ۳۲۵۸ نفر می‌رسد که شامل کودکان نیز می‌شود.

کالو افزود از این تعداد ۲۰۷۶ نفر زن و دختر و ۱۱۸۳ نفر پسر و مرد بوده اند.

به گفته وی تعداد کل مرد‌ها وزنان ایزدی که داعش از سال ۲۰۱۴ اقدام به ربودن آن‌ها کرده است ۶۴۱۷ نفر می‌باشد که شامل کودکان هم می‌شود.

وی افزود تعداد زنان ایزدی ربوده شده ۳۵۴۸ نفر و تعداد مردان ربوده شده ۲۸۶۹ نفر میباشد.

به گفته مدیر امور ایزدیان در دهوک عراق، تعداد ربوده شدگانی که داعش آن‌ها را همچنان نگه داشته و در بازار‌های برده فروشی که در سوریه وترکیه دایر کرده است، خرید و فروش می‌کند ۳۱۵۸ زن و مرد است که ۱۴۷۲ آنان را زنان و دختران و بقیه را مردان تشکیل می‌دهند.

گفتنی است داعش روز سوم اوت ۲۰۱۴ با حمله به منطقه سنجار و روستا‌های غرب موصل (دومین شهر بزرگ عراق و مرکز استان نینوا در شمال این کشور) دست به نسل کشی علیه ایزدی‌ها زد.

تروریست‌های تکفیری در این نسل کشی بیشتر پسران و مردان ایزدی را کشتند و زنان و دختران را به عنوان غنیمت با خود بردند و همچون دوران جاهلیت آن‌ها را بعنوان بردگان جنسی در بازار برده فروشی خرید و فروش کنند یا با تهدید به تجاوز مجبور به ترک عقیده و ایمان نمایند.

درهمین حال تاکنون ده‌ها گور دسته جمعی حاوی اجساد قربانیان این نسل کشی بویژه مردان و زنان مسن و معلول در این مناطق کشف شده که بسیاری از آن‌ها بدلیل شرایط جنگی، ناامنی و عدم وجود امکانات و اعتبارات لازم، هنوز کاملا گشوده و اجساد آن شناسایی و منتقل نشده است.

تبليغات