12:38:09 - یکشنبه 17 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خط و نشان دولت برای دلالان شکر
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: مدتی است که دلالان شکر را زیر قیمت مصوب تنظیم بازار از کارخانجات خریداری می‌کنند که در صورت ادامه این روند، ورود کرده و ذخایر استراتژیک خود را از محل داخل بازار تأمین می‌کنیم. خبرگزاری فارس: یزدان سیف به وضعیت بازار شکر اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام […]

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: مدتی است که دلالان شکر را زیر قیمت مصوب تنظیم بازار از کارخانجات خریداری می‌کنند که در صورت ادامه این روند، ورود کرده و ذخایر استراتژیک خود را از محل داخل بازار تأمین می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: یزدان سیف به وضعیت بازار شکر اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، افزایش تولید چغندر قند به عنوان محصول پایه تولید شکر در کشور و همچنین فعال شدن کارخانجات قند، شکر به اندازه کافی در کشور تولید می‌شود، اما این بدان مفهوم نیست که به دلیل عرضه فراوان، برخی بخواهند شکر را زیر قیمت مصوب بازار خریداری کنند.

وی تصریح کرد: اخیراً برخی دلالان با آنکه قیمت مصوب شکر هر کیلو ۲۷۲۲ تومان است، شکر را کیلویی بین ۲۶۰۰ تا ۲۶۲۰ تومان از کارخانجات می‌خرند که اگر این روند ادامه یابد، شرکت بازرگانی دولتی ورود خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه به دنبال حمایت از تولید چغندر قند و صنایع قند و شکر در کشور هستیم، خاطر نشان کرد: اگر این روند ادامه یابد، ذخایر استراتژیک خود را که معمولاً از طریق واردات تأمین می‌کردیم، را از بازار داخلی تأمین می‌کنیم تا تعادل در قیمت شکر ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار فارس، قیمت شکر طی دو سال اخیر با افت و خیز‌های زیادی همراه بود، تا جایی که به دلیل واردات دیرهنگام شکر در خردادماه سال ۹۶، قیمت آن در بازار مصرف تا کیلویی ۴ هزار تومان هم رسید، اما پس از آن دولت با فعال کردن کارخانجات قند و شکر و افزایش تولید داخل که قاعدتاً وابستگی به واردات را کاهش می‌دهد، در قیمت شکر تعادل ایجاد کرد تا جایی که این محصول در بازار مصرف به قیمت هر کیلو ۳ هزار تومان رسیده و ثابت مانده است، اما ظاهراً این روز‌ها دلالان سعی در ارزان خری شکر از کارخانه‌های قند و شکر دارند.

انتهای پیام/ب

تبليغات