14:27:12 - پنج‌شنبه 22 تیر 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
جیب‌بر گریمور دستگیر شد + عکس
معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی حرفه‌ای که با گریم سعی در تغییر چهره خود هنگام سرقتها داشت خبر داد و از مردم خواست که اگر توسط او مورد سرقت قرار گرفته‌اند به پلیس مراجعه کنند. به گزارش ایسنا، هفتم خردادماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری به ۱۱۸ […]

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی حرفه‌ای که با گریم سعی در تغییر چهره خود هنگام سرقتها داشت خبر داد و از مردم خواست که اگر توسط او مورد سرقت قرار گرفته‌اند به پلیس مراجعه کنند.

به گزارش ایسنا، هفتم خردادماه امسال فردی با مراجعه به کلانتری به ۱۱۸ ستارخان به مأموران اعلام کرد که عابر بانکش به شیوه جیب بری سرقت شده و سارق یا سارقان بیش از ۲۱ میلیون تومان از حسابش برداشت کرده‌اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع جیب بری و به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه ۲ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و مالباخته پس از حضور در اداره هفدهم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: حوالی ساعت ۱۸ در شعبه یکی از بانک ها در خیابان شادمان اقدام به برداشت مبلغ ۱۵۰ هزار تومان از کارت عابر بانک خود کردم ؛ در همین زمان فردی جلوی دستگاه عابر بانک، پشت سر من ایستاده بود و همزمان در خیابان مشاجره و درگیری میان چند نفر ایجاد شده بود که توجه مرا به خود جلب کرد به این شکل که جلو دستگاه در حین انجام عملیات بانکی چندین بار کج شده و به سمت دعوا نگاه انداختم. احتمال می دهم که در همین زمان ، شخصی که پشت سر من ایستاده بود موفق به برداشتن رمز عابربانک من شده باشد. پس از برداشت مبلغ مورد نظر خود به سمت ایستگاه اتوبوس واقع در ستارخان رفتم و قبل از سوار شدن به اتوبوس ، شخصی در حال سیگار کشیدن به من نزدیک شد و با آتش سیگارش لباس مرا سوزاند که این اقدامش باعث درگیری میان ما شد و همین بهانه فرصت لازم را برای سرقت عابربانک به این فرد داد. این شخص پس از دقایقی از من عذرخواهی کرد و بلافاصله از محل دور شد و حدود ۴۰ دقیقه بعد متوجه اولین برداشت از حساب خود شدم و در کمتر از چند ساعت بیش از ۲۱ میلیون تومان از حساب من برداشت شد.

باتوجه به اظهارات مالباخته مبنی بر حضور سارق احتمالی در پشت سرش در زمان انجام عملیات بانکی در مقابل دستگاه خودپرداز ، کارآگاهان اقدام به بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین مداربسته بانکی پرداخته و صحت اظهارات مالباخته تماما تأیید شد. بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته نشان داد فردی که پشت سر مالباخته حضور داشته ، در یک زمان مناسب اقدام به برداشت رمز عابربانک مالباخته کرده و در ادامه با تعقیب مالباخته، در ایستگاه اتوبوس به شیوه سوزاندن لباس مالباخته بوسیله ته سیگار زمینه ایجاد درگیری با مالباخته را برای سرقت کیف حاوی عابر بانک ایجاد کرده است.


در ادامه و با بررسی تراکنش های مالی حساب عابربانک مالباخته ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارق در چندین نوبت ، با مراجعه به چندین مرکز تجاری اقدام به برداشت پول از حساب مالباخته کرده است ؛ از جمله در یک نوبت با مراجعه به یک صرافی تعداد ۱۷ عدد سکه تمام بهار خریداری و در یک نوبت نیز با مراجعه به یک مرکز خرید بیش از ۳۰۰ هزار تومان خرید اقلام کرده بود.

با بهره گیری از تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته بانک شعبه شادمان، صرافی محل خرید ۱۷ سکه طلا، مرکز خرید و … ، کارآگاهان موفق به شناسایی دو تصویر متفاوت از سارق شدند؛ تصاویر به دست آمده حکایت از آن داشت که سارق با تغییر چهره خود و با استفاده از تجهیزات گریم همچون کلاه گیس و … سعی داشته تا مانع از شناسایی خود شود.


تمامی شواهد و دلایل حکایت از آن داشت که سارق، از مجرمان سابقه دار و حرفه ای است؛ لذا تصاویر بدست آمده از وی مورد چهره نگاری و تحقیقات پلیسی قرار گرفت و سرانجام آرش. ب متولد ۱۳۵۹ به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار و حرفه ای مورد شناسایی قرار گرفت.

کارآگاهان اداره هفدهم با مراجعه به محل سکونت آرش در خیابان بهبودی و انجام تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که وی دقیقا چند روز پس از سرقت عابربانک و برداشت بیش از ۲۱ میلیون توان از حساب مالباخته، از این محل متواری شده است.


اقدامات پلیسی برای شناسایی آخرین مخفیگاه آرش در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی قرار گرفت تا نهایتا مخفیگاه آرش در منطقه سی متری جی – سی متری زمانی شناسایی شد؛ سرانجام آرش دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش ده ها کارت عابربانک متعلق به افراد غیر کشف شد. آرش در همان تحقیقات اولیه صراحتا به مسروقه بودن تمامی عابربانک ها و سرقت همگی آنها به شیوه جیب بری اعتراف کرد.


بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت؛ سرهنگ کارآگاه داوود فـرد ، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به کشف ده ها عابربانک متعلق به افراد غیر و اعتراف صریح متهم به مسروقه بودن تمامی عابربانک ها و به منظور شناسایی سایر شکات و مالباختگانی که توسط متهم مورد سرقت قرار گرفتند ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است، لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا برای پیگیری شکایات خود به نشانی اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.


انتهای پیام

تبليغات