14:07:01 - دوشنبه 9 بهمن 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
جاسوسی GPS دستگاه‌های ورزشی از پایگاه‌های نظامی آمریکا
یک شرکت فعال در زمینه ساخت تجهیزات ورزشی، از قابلیت ردیابی دستگاه‌های ورزشی (GPS) به منظور افشای موقعیت پایگاه‌های نظامی آمریکا استفاده می‌کرده است. به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت theverge، شرکت استاراوا یکی از شرکت هایی است که در خصوص توسعه برنامه های مدیریت تمرینات ورزشی فعالیت می کند. به تازگی کشف […]

یک شرکت فعال در زمینه ساخت تجهیزات ورزشی، از قابلیت ردیابی دستگاه‌های ورزشی (GPS) به منظور افشای موقعیت پایگاه‌های نظامی آمریکا استفاده می‌کرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت theverge، شرکت استاراوا یکی از شرکت هایی است که در خصوص توسعه برنامه های مدیریت تمرینات ورزشی فعالیت می کند. به تازگی کشف شده است که این شرکت از نرم افزارها و دستگاه‌های ردیاب (GPS) سواستفاده کرده و موقعیت مکانی پایگاه‌های سری و نظامی ایالات متحده آمریکا را افشا کرده است.

در نوامبر گذشته، این شرکت یک تصویر گرمایی از وضعیت تمام کاربرانی که در حال حرکت و تمرینات ورزشی بودند را در فضای مجازی منتشر کرد که از آن بعنوان یک تصویر ناب از ورزشکاران در آمریکا یاد شد اما خیلی زود بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان امنیت سایبری اظهار کردند که این تصویر می تواند موقعیت فعالیت های نظامی ایالات متحده و سایر کشورها را نیز به وضوح نمایش دهد.

شرکت استراوا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و ارائه دهندگان قابلیت ردیابی در دستگاه‌های مختلف الکترونیکی همچون گوشی هوشمند، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند و غیره است و محصولاتی را عرضه می کند که با ردیابی فعالیت ورزشی کاربران، میزان دقیق و آمار حرکات ورزشی آنها را در اختیارشان قرار می دهد و در بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی قابل استفاده است.

ناتان راسر بعنوان یکی از اعضای موسسه تحلیلی و تحقیقاتی United Conflict Analysts عنوان کرده است که با نگاه مختصری به این تصویر و نقشه گرمایی، به راحتی می توان نقشه و موقعیت دقیق پایگاه‌های نظامی و سری آمریکا را تشخیص داد. وی همچنین بر این باور است که با چنین فناوری و ردیابی فوق پیشرفته ای آنها قادرند فعالیت های کارکنان در پایگاه‌های نظامی را نیز زیر نظر بگیرند و به‌گونه‌ای آنها را ردیابی و پیگیری کرده و از فعالیتهای سری و مخفیانه آنها نیز مطلع شوند.

وی پس از این ادعا، نقشه های مربوط به موقعیت نیروهای گشت زنی و عملیاتی آمریکا را در خاک افغانستان تحلیل و شناسایی کرده است و لینک آدرس آنها را در صفحه توییتر خود گذاشته و منتشر کرده است.

شرکت استراوا در اصل با چنین قابلیت و فناوری پیشرفته ای امکان دسترسی و آگاهی از ۱۳ تریلیون نقطه GPS را برای خود ایجاد کرده است که تطبیق این نقاط با نقشه های حاصل از بررسی می تواند اطلاعات محرمانه را در خصوص رفت و آمد کارکنان پایگاه‌های نظامی آمریکا فاش کند.

انتهای پیام

تبليغات