11:27:18 - جمعه 5 آبان 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
تیلرسون: اسد و خانواده‌اش آینده‌ای در سوریه ندارند
وزیر خارجه آمریکا در راستای ادامه مواضع غیرمنسجم کشورش در قبال نظام سوریه مدعی شد که بشار اسد و خانواده‌اش نقشی در آینده سوریه ندارند. به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفت، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از مذاکرات صلح در ژنو حمایت میکند، چراکه این مذاکرات […]

تیلرسون

وزیر خارجه آمریکا در راستای ادامه مواضع غیرمنسجم کشورش در قبال نظام سوریه مدعی شد که بشار اسد و خانواده‌اش نقشی در آینده سوریه ندارند.

به گزارش ایسنا، به نقل از دویچه وله، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا گفت، دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از مذاکرات صلح در ژنو حمایت میکند، چراکه این مذاکرات تنها راه برای پایان دادن به جنگ در سوریه و ادامه دادن راه به سمت گذار سیاسی و انتخابات در سوریه است.

وی تصریح کرد، آمریکا میخواهد سوریه یکپارچه و کامل بماند و بشار اسد نقشی در حکمرانی در آن نداشته باشد.

وی افزود، دیدگاه آمریکا این است که آینده‌ای برای نظام اسد و خانواده او وجود ندارد و دوره خانواده اسد رو به پایان است و تنها مسأله در حال حاضر چگونگی محقق کردن این امر است.

تیلرسون گفت، زمانی که دونالد ترامپ به روی کار آمد این رویکرد را اتخاذ کرد که رفتن اسد پیش شرطی برای آغاز روند انتقال سیاسی نیست‌.

وزیر خارجه آمریکا همچنین مذاکراتش با استفان دی میستورا، فرستاده سازمان ملل به سوریه را ثمربخش خواند.

انتهای پیام

تبليغات