23:21:44 - دوشنبه 18 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
«تعاون» در بودجه ۹۷ از قلم افتاد
مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف با اشاره به اینکه گلایه داریم از اینکه اتحادیه فرش امکان صدور مجوز برای تعاونی را ندارد گفت:بخش تعاون در بودجه ۹۷ مغفول مانده است. خبرگزاری تسنیم: عبدالله بهرامی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکنندگان فرش دستباف، در واکنش به اینکه در بودجه سال ۹۷ بخش […]

مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی های تولیدکنندگان فرش دستباف با اشاره به اینکه گلایه داریم از اینکه اتحادیه فرش امکان صدور مجوز برای تعاونی را ندارد گفت:بخش تعاون در بودجه ۹۷ مغفول مانده است.

خبرگزاری تسنیم: عبدالله بهرامی، مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکنندگان فرش دستباف، در واکنش به اینکه در بودجه سال ۹۷ بخش تعاون دیده نشده است گفت:کل بودجه‌ای که برای بحث سند توسعه تعاون دیده شده است ۳ میلیارد تومان است. این را بخواهیم باتعاونی مقایسه کنیم که زیرمجموعه وزارت صنعت و معدن است می‌بینیم که برای تعاونی حدود ۵ میلیارد کمک نوشته اند.

وی ادامه داد:۳ هزار و ۶۸۰ تعاونی زیر مجموعه اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولید کنندگان فرش دستباف است. برای بخش تعاون هیچ بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است. عجیب است که برای سند توسعه بخش تعاون کلاً ۳ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده باشد.

بهرامی با بیان اینکه بحث مجوز دادن به تعاونی‌های زیر مجموعه یکی از مشکلات این اتحادیه است گفت:وزارت تعاون تعاونی تشکیل می‌دهد، اما تعاونی‌ها مجبور هستند برای دریافت مجوز یا پروانه به وزارت صنعت و معدن مراجعه کنند. یعنی تعاونی‌های فرش باید ۳ سال یکبار حدود ۱ میلیون تومان بابت پروانه کسب و کار پرداخت کنند. مجوز فعالیت را باید ازصنعت و معدن دریافت کنند.

مدیر عامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدکنندگان فرش دستباف گفت:در دولت قبل هم درباره این موضوع اعتراض کردیم و اتحادیه فرش هیچ گونه ابزاری برای حمایت از تعاونی‌ها ندارد. ۳ هزار و ۶۸۰ تعاونی باید برای دریافت مجوز پولی را پرداخت کنند. از اتاق تعاون خواستیم که ما متولی بخش هستیم، بنابر این اتاق تعاون هم مرجع صدور مجوز برای اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها باشد. اتحادیه فرش نه می‌تواند از تعاونی فرش حمایت کند نه می‌تواند مجوز صادر کند. تشکیل تعاونی فرش دستباف در وزارت کار هیچ اثر بخشی نداردچرا که مزیتی ندارند.

وی افزود:اصناف بدون اینکه در جریان باشیم به تعاونی‌هایی که ثبت شده تسهیلات پرداخت می‌کنند، اتحادیه‌ها هیچ اطلاعاتی درباره تعاونی‌های فرش ندارد. یعنی بخش تعاون یک کاسبی برای اتحادیه اصناف راه اندازی کرده است. ۳ هزار تعاونی وجود دارد که هر کدام برای صدور پروانه ۱ میلیون تومان پرداخت می‌کنند آن‌ها هر روز بزرگتر می‌شوند و ما کوچکتر می‌شویم.

تبليغات