12:14:16 - یکشنبه 26 آبان 1398
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
تصویر ناسا از یک کهکشان
آفتاب‌‌نیوز : ناسا با انتشار تصویری از یک کهکشان نوشت: جهان به سادگی چنان گسترده است که حفظ یک مقیاس دشوار است. بسیاری از کهکشان‌هایی که ما از طریق تلسکوپ‌هایی مانند تلسکوپ فضایی هابل می‌بینیم ، منبع این تصویر زیبا به نظر می‌رسد. این تصویر که کهکشان مارپیچی به نام NGC ۷۷۲ است نیز از […]


آفتاب‌‌نیوز :

ناسا با انتشار تصویری از یک کهکشان نوشت: جهان به سادگی چنان گسترده است که حفظ یک مقیاس دشوار است. بسیاری از کهکشان‌هایی که ما از طریق تلسکوپ‌هایی مانند تلسکوپ فضایی هابل می‌بینیم ، منبع این تصویر زیبا به نظر می‌رسد.

این تصویر که کهکشان مارپیچی به نام NGC ۷۷۲ است نیز از این قاعده مستثنی نیست. این در واقع با کهکشان خانگی ما، کهکشان راه شیری، بسیار مشترک است.

NGC ۷۷۲ هم یک کهکشان مارپیچی عجیب و غریب است؛ به عبارت دیگر، این بدان معناست که از نظر اندازه، شکل یا ترکیب آن کمی عجیب و فاقد یک ویژگی اصلی است که به عنوان نوار شناخته می شود که در بسیاری از کهکشان‌ها از جمله کهکشان راه شیری این موضوع را می‌بینیم.

به طور کلی، ان‌جی‌سی ۷۷۲ یا آرپ ۷۸ یک کهکشان مارپیچی بدون میله است که حدود ۱۳۰ میلیون سال نوری با زمین فاصله دارد؛ این کهکشان در صورت فلکی بره واقع شده است.

تصویر ناسا از یک کهکشانلینک منبع

تبليغات