1:12:16 - دوشنبه 9 بهمن 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
ترامپ از طرح راهکار صلح عاجز است
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سی امین نشست اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی ضمن ابراز انزجار از اهانت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کشور‌های آفریقایی از آفریقا و ملت‌های آن و مبارزات آن و سهم آن‌ها در تمدن بشری طی دوره‌های مختلف و نقش آن در بنای نظام بین المللی سخن […]

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سی امین نشست اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی ضمن ابراز انزجار از اهانت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کشور‌های آفریقایی از آفریقا و ملت‌های آن و مبارزات آن و سهم آن‌ها در تمدن بشری طی دوره‌های مختلف و نقش آن در بنای نظام بین المللی سخن گفت.

خبرگزاری مهر: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سی امین نشست اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی ضمن ابراز انزجار از اهانت ترامپ به آفریقایی ها، وی را ناتوان از طرح راهکار صلح دانست.

به گزارش روسیاالیوم، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سی امین نشست اتحادیه آفریقا در آدیس آبابا پایتخت اتیوپی ضمن ابراز انزجار از اهانت ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به کشور‌های آفریقایی از آفریقا و ملت‌های آن و مبارزات آن و سهم آن‌ها در تمدن بشری طی دوره‌های مختلف و نقش آن در بنای نظام بین المللی سخن گفت.

وی از مواضع کشور‌های عضو اتحادیه آفریقا در همبستگی با فلسطین که در طرح مربوط به قدس در سازمان ملل متجلی شد، تمجیدکرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: پیگیری تلاش‌های صلح، ایجاد سازوکار‌های چند جانبه تحت پوشش سازمان ملل را طلب می‌کند و اتحادیه آفریقا و کشور‌های عضو آن باید در این زمینه نقش داشته باشند. قدس باید به روی همه ادیان آسمانی برای انجام شعائر در کمال امنیت و سلامت باز باشد.

وی مجددا اعلام کرد که آمریکا دیگر نمی‌تواند میانجی در روند مذاکرات سازش باشد.

عباس گفت: آمریکا توان ایجاد راهکار عادلانه برای تحقق صلح در خاورمیانه را ندارد و ترامپ از ایفای این نقش عاجز و ناتوان است. همه کشور‌ها باید از ایجاد مرکز دیپلماتیک در شهر قدس در راستای قطعنامه ۴۷۸ سال ۱۹۸۰ شورای امنیت امتناع کنند.

تبليغات