15:11:39 - شنبه 7 بهمن 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
به تماس‌های بین‌المللی بی‌پاسخ زنگ نزنید!
در پی بروز مشکلاتی که اخیراً برای اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان از طریق شماره‌های ویژه اقدام به ایجاد تماس بی‌پاسخ برای افراد کرده که قربانی در صورت تماس با این شماره‌ها متحمل پرداخت هزینه‌های بالایی خواهد شد. به گزارش ایسنا به نقل از شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی تماس‌های مشترکین با مرکز […]

هکر فارن

در پی بروز مشکلاتی که اخیراً برای اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان از طریق شماره‌های ویژه اقدام به ایجاد تماس بی‌پاسخ برای افراد کرده که قربانی در صورت تماس با این شماره‌ها متحمل پرداخت هزینه‌های بالایی خواهد شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی تماس‌های مشترکین با مرکز تماس این اپراتور و بیان مشکلات مربوط به تلفن همراه، همراه اول نکات لازم را در خصوص لزوم استفاده از نرم‌افزارهای اورجینال، عدم دانلود از سایت‌های غیرمرتبط، نصب آنتی‌ویروس و به‌روزرسانی آن و عدم تماس با شماره‌های ناشناس و مشکوک، اطلاع‌رسانی کرد.
استفاده از نرم‌افزارهای اورجینال

استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای غیراورجینال می‌تواند مشکلات فراوانی را برای صاحبان گوشی‌های هوشمند همراه به دنبال داشته باشد. توجه داشته باشید که امکان کپی‌برداری از روی نرم‌افزارها و برنامه‌های اورجینال وجود دارد که ممکن است این برنامه‌ها مخرب بوده و منجر به آلوده‌سازی گوشی‌های هوشمند همراه شوند. لذا جهت دانلود و نصب هر گونه برنامه‌ و نرم‌افزار روی گوشی‌های خود، حتماً به اصل بودن آن‌ها دقت کنید. این موضوع با عناوین «نکات ایمنی در خصوص نصب برنامک روی تلفن همراه» و «آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» توسط تیم MCI-CERT تدوین و در سایت همراه اول، بخش cert.mci.ir جهت بهره‌برداری، اطلاع‌رسانی شده است.
عدم دانلود از سایت‌های غیرمعتبر

با توجه به ایجاد مشکلات فراوان برای کاربران گوشی‌های هوشمند همراه در خصوص دانلود و نصب برنامه‌های کاربردی از طریق منابع نامعتبر، یادآور می‌شود برای دانلود نرم‌افزارهای مورد نیاز روی گوشی تلفن همراه فقط از طریق منابع شناخته‌شده و قابل اعتماد اقدام کنید. دانلود و نصب این اپلیکیشن‌ها از طریق کانال‌های شبکه‌های اجتماعی و سایر منابع ناشناس می‌تواند خطر آلودگی تلفن‌های همراه را در پی داشته باشد.
نصب آنتی‌ویروس و به‌روزرسانی آن

از آنجا که در سال‌های اخیر شیوع گسترده انواع بدافزارها و ویروس‌ها روی گوشی‌های هوشمند همراه منجر به ایجاد مشکلات فراوانی برای صاحبان این گوشی‌ها شده است، لذا نصب برنامه‌های آنتی‌ویروس یکی از کارهای ضروری جهت جلوگیری از آلوده شدن گوشی و انتشار برنامه‌های مخرب است. همچنین در استفاده از این برنامه‌ها توجه داشته باشید که همواره از برنامه‌های آنتی‌ویروس معتبر استفاده کرده و مرتباً با انجام به‌روزرسانی برای این برنامه‌ها از انجام پروسه صحیح ویروس‌یابی روی گوشی خود اطمینان حاصل کنید. این موضوع با عناوین «باج‌افزار اندرویدی Double locker» و«آشنایی با بدافزارهای شایع موبایل» در سایت همراه اول ارائه شده است.

عدم تماس با شماره‌های مشکوک و ناشناس

در پی بروز مشکلاتی که اخیراً با نام “Wangiri Fraud” برای اپراتورها به وجود آمده است، مهاجمان از طریق شماره‌های ویژه (premium) اقدام به ایجاد تماس بی‌پاسخ (Missed Call) برای افراد کرده و قربانی در صورت تماس با این شماره‌ها (Call back)، متحمل پرداخت هزینه‌های بالایی خواهد شد. لذا در صورت مشاهده تماس بی‌پاسخ از سوی شماره‏‌های بین‌ المللی ناآشنا و نامتعارف، از برقراری تماس مجدد با آن‌ها جدا خودداری کنید. آگاهی‌رسانی مرتبط با این موضوع در سایت همراه اول با عنوان «با شماره‏‌های بین‌المللی از دست رفته مشکوک تماس حاصل نکنید!» قرار داده شده است.

انتهای پیام

تبليغات