21:18:32 - دوشنبه 18 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش هفتاد درصدی کذب است باید هم‌تراز وزرا حقوق بگیریم
بر اساس قانون خدمات کشوری هر نماینده در تراز وزیر محسوب می‌شود، چون در این قانون حقوق وزار و معاونان مبلغ ده میلیون تومان پیش بینی شده است، نمایندگان هم باید برابر با آنان دریافتی داشته باشند. به همین جهت هییت رئیسه مجلس کمیته‌ای تشکیل داده است تا این موضع را بررسی کنند و هم […]

بر اساس قانون خدمات کشوری هر نماینده در تراز وزیر محسوب می‌شود، چون در این قانون حقوق وزار و معاونان مبلغ ده میلیون تومان پیش بینی شده است، نمایندگان هم باید برابر با آنان دریافتی داشته باشند. به همین جهت هییت رئیسه مجلس کمیته‌ای تشکیل داده است تا این موضع را بررسی کنند و هم ترازی اعمال شود

سرویس اقتصادی فردا: در خبر‌ها اعلام شد که نمایندگان مجلس در حال تلاش برای افزایش ۷۰ درصدی حقوق خود برای سال آینده هستند؛ خبری که با واکنش افکار عمومی و مردم مواجه شده است. مردم معتقد هستند در شرایطی که افزایش حقوق کارمندان و کارگران به سختی به ده درصد می‌رسد این افزایش ۷۰ درصدی بی معنا است از این رو مردم و رسانه‌ها به این اتفاق واکنش نشان دادند.

 

هفتاد درصد کرب است/ آقای نعمتی باید بگویند چرا از ما بیشتر بگیرد

پروانه مافی نماینده تهران در مورد این خبر به «فردا» گفت: «من نمی‌دانم صحت دارد یا نه، چون وقتی معلوم می‌شود که در حقوق ما اعمال شود و تا به امروز چیزی به دست ما نرسیده است. اما اگر بخواهید واقعیت قضیه را نگاه کنید بر اساس قانون خدمات کشوری هر نماینده در تراز وزیر محسوب می‌شود، چون در این قانون حقوق وزرا و معاونان مبلغ ده میلیون تومان پیش بینی شده است، نمایندگان هم باید برابر با آنان دریافتی داشته باشند. به همین جهت هییت رئیسه مجلس کمیته‌ای تشکیل داده است تا این موضع را بررسی کنند و هم ترازی اعمال شود»

وی در مورد مصاحبه آقای بهروز نعمتی نماینده تهران با روزنامه شرق که حقوق دریافتی خود را ۸ میلیون اعلام کرده بود، هم گفت: «شاید حقوق آقای نعمتی هشت ملیون است! اما حقوق من پنج میلیون دویست هزار تومان است که چهارصدهزار تومان آن بخاطر مالیات کسر می‌شود و چهار میلیون هشت هزار تومان به دست من می‌رسد. من خودم هم حساس شدم ببینم چرا آقای نعمتی از ما بیشتر می‌گیرد شاید از جا‌های دیگر هم می‌گیرد که به ما نمی‌دهند! من از اول مجلس همین دریافتی را داشته ام»

او در مورد اینکه در این شرایط بد اقتصادی که مردم با مشکلات اقتصادی دست وپنجه نرم می‌کنند آیا این افزایش حقوق نمایندگان درست است یا نه؟ گفت: «ببینید تا اندازه‌ای درست می‌گویید، اما کاش همه حقیقت گفته می‌شد آن موقع درست بود. این که هفتاد درصد حقوق نمایندگان را می‌خواهند افزایش دهند کذب است. اینکه برخی جا‌ها نوشتند نمایندگان ۳۲ میلیبون می‌گیرند کذب است»

وی ادامه داد «نمایندگان مجلس دوجور دریافتی دارند؛ هزینه سمت نمایندگی و یکی هم حقوق خود نمایندگان؛ هزینه نمایندگی مثل، خرج دفاتر نمایندگان، هزینه ماشن، مسکن و.. که هر کدام معیار‌ها وملاک‌های خود را دارد و مبالغ آن مختلف است»

وی افزود «فرقی که مجلس با قوه مجریه دارند همین جاست؛ یک مدیر کل را در قوه مجریه در نظر بگیرد؛ مسئول دفتر دارد، مشاور دارد، کارشناس دارد، هزینه‌های این‌ها را چه کسی می‌دهد؟ خیلی بیشتر از ۶ و ۷ میلیون در ماه می‌شود آن دستگاه مربوطه خودش پرداخت می‌کند، اما در مورد مجلس اینطوری نیست و همه این مخارج را مجلس می‌اندازد گردن خود نماینده و نماینده باید این کار را انجام بدهد و علاوه بر دغدغه‌های نمایندگی به کار‌های مالی و تقسیم حقوق هم بپردازد»

تبليغات