13:40:12 - سه‌شنبه 17 مرداد 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
آغاز انتخابات سراسری کنیا – ایسنا
در پی رقابتی تنگاتنگ و خشونت آمیز میان حامیان رییس جمهوری کنیا و مخالف قدیمی او، مردم این کشور امروز (سه شنبه) به پای صندوق‌های رای رفتند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، انتخابات سراسری با شروع ساعت اداری در ۶ بامداد به وقت محلی آغاز شد. در این انتخابات مردم کنیا در […]

در پی رقابتی تنگاتنگ و خشونت آمیز میان حامیان رییس جمهوری کنیا و مخالف قدیمی او، مردم این کشور امروز (سه شنبه) به پای صندوق‌های رای رفتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، انتخابات سراسری با شروع ساعت اداری در ۶ بامداد به وقت محلی آغاز شد.

در این انتخابات مردم کنیا در شش انتخابات مختلف برای تعیین فرمانداران، قانون‌گذاران، سناتورها، مقامات محلی و نمایندگان زنان در قبایل محلی در پای صندوق‌های رای حاضر شدند. هر برگه رای‌گیری رنگ متفاوت و صندوق مربوط به خود را دارد.

تدابیر امنیتی شدیدی توسط ۱۵۰ هزار مامور مستقر شده در سراسر نایروبی و این کشور حکم فرماست تا جایی که به گفته رایلا اودینگا، رقیب رییس جمهوری کنیا ممکن است موجب وحشت رای دهندگان شود.

باراک اوباما، رییس جمهوری سابق آمریکا در آستانه انتخابات کنیا، خواستار برقراری صلح و انتخاباتی مسالمت آمیز در این کشور شده است. از کنیا به عنوان یک شریک کلیدی در مبارزه علیه گروه الشباب وابسته به شبه نظامیان القاعده در سومالی یاد می‌شود.

اوباما در بیانیه‌ای اعلام کرده است: من از رهبران کنیا می‌خواهم از خشونت و تحریک امتناع کرده و به خواسته مردم این کشور احترام بگذارند.

انتهای پیام

تبليغات