1:23:42 - سه‌شنبه 19 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آخرین آمار فروش سکه در حراج بانک مرکزی
مدیرعامل بانک کارگشایی گفت: پیش‌بینی می‌کنم اگر بهای دلار ۲۰ تومان کاهش یابد و ما هم امروز ۷ تا ۸ هزار سکه بفروشیم، قیمت سکه در بازار به دامنه یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد. خبرگزاری فارس: مسعود سلیمانی در پاسخ به این سوال که چرا آنطور که انتظار می‌رفت حباب قیمت سکه […]

مدیرعامل بانک کارگشایی گفت: پیش‌بینی می‌کنم اگر بهای دلار ۲۰ تومان کاهش یابد و ما هم امروز ۷ تا ۸ هزار سکه بفروشیم، قیمت سکه در بازار به دامنه یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد.

خبرگزاری فارس: مسعود سلیمانی در پاسخ به این سوال که چرا آنطور که انتظار می‌رفت حباب قیمت سکه تخلیه نشد و بهای معاملاتی این فلز گرانب‌ها همچنان اختلاف زیادی با ارزش واقعی‌اش دارد، اظهارداشت: در این مدت افزایش نرخ دلار باعث شد اثرات اقدامات بانک کارگشایی چندان دیده نشود، اما اگر نرخ دلار حدود ۲۰ تومان دیگر کاهش یابد و ما هم سکه بفروشیم، قیمت سکه باز هم کاهش خواهد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌کنم اگر امروز ۷ تا ۸ هزار سکه بفروشیم، قیمت سکه در بازار به دامنه یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان کاهش یابد.

مدیرعامل بانک کارگشایی در پاسخ به این نکته که گفته می‌شود مدتی است فقط دلالان به سالن حراج بانک کارگشایی می‌آیند و مردم متقاضی خرید نیستند، گفت: خیر اینگونه نیست، مردم عادی هم برای خرید مراجعه می‌کنند و خرید می‌کنند، اما استقبال مردم عادی مانند روز‌های اول حراج نیست و از تعداد متقاضیان کاسته شده است. البته بانک کارگشایی از هر فردی که برای خرید به بانک مراجعه می‌کند، استقبال خواهد کرد.

وی میزان فروش سکه از ابتدای آغاز حراج سکه تا امروز را حدود ۳۹ هزار سکه عنوان کرد و گفت: به طور متوسط نیمی از این سکه‌ها سکه امامی و نیمی دیگر نیم سکه است.

سلیمانی درخصوص نحوه تعیین قیمت پایه سکه گفت: در این مدت قیمت سکه براساس ارزش ذاتی سکه تعیین شده است مبنای قیمت براساس بهای اونس و دلار بوده است.

وی افزود: عرضه‌ها همچنان در قالب بسته‌های ۲۰ تایی، ۵۰ تایی و ۱۰۰ تایی است.

تبليغات