۱۰:۵۵:۰۸ - پنج شنبه ۷ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درصورت گرم شدن زمین درخواست مهاجرت ۳ برابرمی شود
درصورت گرم شدن زمین درخواست مهاجرت ۳ برابرمی شود طبق تحقیقات به عمل آمده در صورت گرم شدن هوا ، تا سال ۲۱۰۰ میلادی با ۳ برابر شدن درخواست مهاجرت روبرو خواهیم شد. به گزارش خبری تکنو۱: پژوهشگران حوزه آب وهواشناسی براین عقیده هستن با گرم شدن کره زمین تا سال ۲۱۰۰ میلادی با ۳ […]

درصورت گرم شدن زمین درخواست مهاجرت ۳ برابرمی شود

 اخبار علمی,خبرهای علمی, گرم شدن زمین

طبق تحقیقات به عمل آمده در صورت گرم شدن هوا ، تا سال ۲۱۰۰ میلادی با ۳ برابر شدن درخواست مهاجرت روبرو خواهیم شد.

به گزارش خبری تکنو۱: پژوهشگران حوزه آب وهواشناسی براین عقیده هستن با گرم شدن کره زمین تا سال ۲۱۰۰ میلادی با ۳ برابر شدن درخواست مهاجرت روبرو خواهیم شد.

 

بامجله خبری تکنو۱ همراه باشید

 

 

درهمین راستا محققان دانشگاه کلمبیا در تحقیقی جدید متوجه شدند اگر سطح انتشار گازهای گلخانه ای همچنان ثابت بماند، روند مهاجرت سرعت گرفته و اروپا در پایان قرن احتمالا با حجم عظیمی از مهاجران روبرو می شود.

 

طبق این تحقیق تا ۲۱۰۰ میلادی درخواست مهاجرت از هند۳۲ درصد، عراق۳۹۹ درصد و سوریه ۲۳ درصد رشد می کند.

 

به اعتقاد آنان کاهش انتشار گازهای گلخانه ای احتمالا تاحدی از افزایش دمای زمین را کند کند اما حتی در خوشبینانه ترین سناریو نیز حداقل تعداد درخواست های مهاجرت یک چهارم میزان کنونی افزایش می یابد.

 

این تحقیق نشان داد علاوه بر درگیری ها، تغییرات آب و هوایی در کشاورزی مناطق نیز تاثیرگذار است. همچنین شوک های ناگهانی آب وهوا در سراسر دنیا سبب می شود درخواست مهاجرت به اتحادیه اروپا افزوده شود.

 

با در نظر گرفتن سناریو کند شدن روند افزایش دما، میزان درخواست مهاجرت به اروپا ۲۸ درصد رشد می کند. اما در صورتی که روند افزایش دمای زمین سرعت بیشتری بگیرد، میزان درخواست مهاجرت تا پایان قرن  ۱۸۸ درصد رشد می کند.

 

محققان دانشگاهی برای این تحقیق درخواست های مهاجرت از ۱۰۳ کشور را در بازه زمانی ۲۰۱۴-۲۰۰۰ بررسی کردند. آنها متوجه شدند سالانه به طور متوسط ۳۵۱ هزار درخواست برای مهاجرت به اروپا ارسال می شود.