۱۴:۴۲:۰۴ - یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گمرک مقصر سوء استفاده از کارت‌های بازرگانی است
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: گمرک به خوبی می‌داند کالاهایی که با کارت‌های اجاره‌ای وارد می‌شود توسط چه کسانی وارد می‌شود و می‌تواند همانجا یقه‌شان را بگیرد. خبرگزاری تسنیم: روشنک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران امروز در نشست ماهانه این اتاق اظهار کرد: دولت می‌گوید که ۱۷۰۰ کارت بازرگانی را باطل کرده است. […]

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: گمرک به خوبی می‌داند کالاهایی که با کارت‌های اجاره‌ای وارد می‌شود توسط چه کسانی وارد می‌شود و می‌تواند همانجا یقه‌شان را بگیرد.

خبرگزاری تسنیم: روشنک عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران امروز در نشست ماهانه این اتاق اظهار کرد: دولت می‌گوید که ۱۷۰۰ کارت بازرگانی را باطل کرده است. مگر خود شما صلاحیت آن‌ها را تایید نکرده اید؟ چرا جایگاه اتاق را با این رفتار‌ها تضعیف می‌کنید؟

وی افزود: ما در اتاق بازرگانی آمادگی لازم برای انتشار لیست کارت‌های بازرگانی باطل‌شده که از آن‌ها سوء استفاده شده است را داریم و از هیئت نمایندگان می‌خواهیم که این کار انجام شود.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ادامه داد: مگر می‌شود که گمرک و دستگاه‌های نظارتی ندانند کاغذ، چوب، خودرو و … توسط چه کسانی وارد می‌شود؟ چرا وقتی با کارت غیر وارد می‌کنند جلوی آن‌ها را نمی‌گیرند؟

گمرک به راحتی می‌تواند یقه کسانی که با کارت اجاره‌ای واردات می‌کنند بگیرد

روشنک تصریح کرد: گمرک به خوبی می‌داند این کالا‌هایی که با کارت‌های بازرگانی غیر وارد شده مربوط به چه کسی است و می‌تواند یقه‌شان را همانجا بگیرد، اما این کار را نمی‌کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی گفت: از هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی نیز می‌خواهم که لیست هزینه‌هایی که برای هیئت نمایندگان می‌کند منتشر کند و بگذارد شفاف‌سازی حداقل از خود اتاق صورت گیرد.

وی با اشاره به تعرفه واردات برخی کالا‌ها گفت: بلند کردن دیوار تعرفه‌ها در کشور به بهانه حمایت از تولید داخلی که به نظر من دروغ است، معنی ندارد، زیرا سالانه اعلام می‌شود که ۲۰ میلیارد دلار کالا به کشورمان قاچاق می‌شود و در این شرایط نمی‌توان صادرات داشت.

روشنک تاکید کرد: وقتی تعرفه‌ها بالا می‌رود کشور‌های طرف مقابل ما نیز برای ما تعرفه‌ها را بالا می‌برند و در این شرایط من صادرکننده نمی‌توانم صادرات داشته باشم.

وی افزود: تعرفه‌هایی که برای واردات دریافت می‌شود باید در بخش‌های تولیدی صادرات‌محور هزینه شود نه اینکه آن را به خزانه دولت بریزیم.