۱۷:۰۰:۱۴ - شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وقتی آقا یحیی از کوره در می رود! (گزارش تصویری )
به گزارش «ورزش سه»، اما در بازی پدیده – پیکان که دیشب در استادیوم امام رضای مشهد برگزار شد و با برتری دو بر یک پدیده خاتمه یافت یحیی گل محمدی برای لحظاتی از کوره در رفت. اعتراض او به داور آنقدر شدید و قابل درک بود که برای داور چاره ای باقی نماند که […]

به گزارش «ورزش سه»، اما در بازی پدیده – پیکان که دیشب در استادیوم امام رضای مشهد برگزار شد و با برتری دو بر یک پدیده خاتمه یافت یحیی گل محمدی برای لحظاتی از کوره در رفت. اعتراض او به داور آنقدر شدید و قابل درک بود که برای داور چاره ای باقی نماند که یحیی را اخراج کند. صحنه ای که گل محمدی با آن بیگانه بود و حتی در دوران بازیگری هم با چنین صحنه هایی مواجه نشد.


یحیی بعد از خروج از زمین و حضور در جایگاه وِیژه و در نهایت سوت پایان بازی کمی آرام شد و البته به اشتباهش اعتراف کرد. این رفتار خود یک برد بود و همانند شکست پیکان سه امتیاز داشت.


یحیی در مورد صحنه ای که منجر به اخراجش شد، گفت: قبل از اخراج من ۲ صحنه خیلی واضح هند رخ داد، یک صحنه هم در وسط زمین در حال حفظ توپ بودیم و من حس کردم وقتی داور آن صحنه را نمی‌گیرد همه بازی به نفع حریف بر می‌گردد. من بعد از آن صحنه خیلی عصبانی شدم، اعتراضی روی اخراج ندارم چون فشار بازی خیلی زیاد بود. من کار خودم را توجیه نمی‌کنم و از او عذر‌خواهی می‌کنم، کار اشتباهی کردم و از اکرمی تشکر می‌کنم چون قضاوت او راضی کننده بود. این حرف را نه به خاطر برد بلکه به خاطر قضاوت کلی بازی زدم.


نمی شود به آقا یحیی به خاطر این صحنه ها خرده گرفت و این به خاطر فشاری است که در جریان بازی تحمل می کند. به خصوص پدیده ای که با پیروزی در این دیدار می توانست به صدرنشینی خود ادامه بدهد و با خاطره ای خوش به استقبال تعطیلات کوتاه مدت برود که این چنین هم شد. باز جای شکرش باقی است که یحیی خیلی زود تصمیم داور را پذیرفت و اجازه داد که بازی شکل بگیرد و همان طور که اشاره شد به خوبی بعد از پایان بازی به اشتباه خود اعتراف کرد.


به یقین پایین آمدن ضریب اشتباهات داور در جریان بازی فشار را از روی مربیان کم خواهد کرد و خلق چنین صحنه هایی را منجر نخواهد شد! هر چند جبران اشتباه به اشتباه خود از بیخ و بن غلط است و این فرضیه که هر مربی ای در کنار زمین داد و بیدا کند شرایط را به سود خود تغییر خواهد داد نگران کننده است. اما گاهی برای مربی چاره ای باقی نماند برای خروج از فشاری که متحمل شده این چنین خود را خالی کند.

 

 

 

 

 

 

 

تبليغات