۱۴:۴۱:۲۰ - جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزارت صنعت مسئول قیمت‎گذاری ۲۵ کالای اساسی شد
با تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای کالا‌های ضروری، نرخ ارز برای کالا‌های اساسی، تا اردیبهشت ۱۳۹۸ تغییر نخواهد کرد و وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالا‌ها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می‌کند. خبرگزاری تسنیم: در جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور؛ بسته‌های تأمین، توزیع و نظارت کالا‌های اساسی و دارو […]

با تصمیم ستاد اقتصادی دولت برای کالا‌های ضروری، نرخ ارز برای کالا‌های اساسی، تا اردیبهشت ۱۳۹۸ تغییر نخواهد کرد و وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالا‌ها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می‌کند.

خبرگزاری تسنیم: در جلسه ستاد اقتصادی دولت به ریاست رئیس جمهور؛ بسته‌های تأمین، توزیع و نظارت کالا‌های اساسی و دارو ارائه شد.

این بسته‌ها در تکمیل «طرح ساماندهی ارز» در وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان تهیه شده است.

بر اساس این بسته‌ها، اقلام بیست گانه کالا‌های اساسی و ضروری مورد نیاز مردم که برای تهیه یا تولید آن‌ها، ارز دولتی به نرخ رسمی تأمین می‌شود، در کلیه مراحل، از ثبت سفارش و تأمین ارز تا مراحل ترخیص، حمل و توزیع، مورد نظارت قرار می‌گیرد. همچنین به منظور بهره گیری از نظارت مردمی با شفافیت کامل اطلاع رسانی عمومی می‌شود.

علاوه بر دستگاه‌های مسئول تخصصی، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان نیز با تقویت امکانات خود در استان ها، وظیفه بازرسی و نظارت برای جلوگیری از سوء استفاده و انحراف منابع را به عهده خواهد گرفت.

واردکنندگان این کالا‌ها باید از پیشینه مثبت عملکرد برخوردار باشند و رعایت کلیه ضوابط قیمت گذاری، عرضه به موقع و نحوه توزیع را تعهد کنند.

وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت این کالا‌ها را برای مصرف کننده نهایی اعلام می‌کند و نرخ ارز برای این دسته از کالا‌ها تا اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸، تغییر نخواهد کرد.

 

تبليغات