11:05:30 - سه‌شنبه 16 مرداد 1397
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
نظر فراکسیون نمایندگان ولایی در مورد استیضاح وزیر کار
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: اکثریت اعضای این فراکسیون معتقدند پیگیری استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط فعلی، بازی در زمین دولت است. خبرگزاری مره: احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برای بررسی استیضاح علی ربیعی […]


عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: اکثریت اعضای این فراکسیون معتقدند پیگیری استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شرایط فعلی، بازی در زمین دولت است.

خبرگزاری مره: احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه صبح امروز فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس برای بررسی استیضاح علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با توجه به مباحث مطرح شده، در مجموع اکثریت اعضای فراکسیون معتقدند که با وجود ایرادات بسیار و کاستی‌های جدی در عملکرد دولت، در شرایط موجود تمرکز بر استیضاح یک وزیر، آدرس غلط دادن به جامعه است.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات موجود، نتیجه سوءمدیریت دولت و شخص رئیس دولت است و با توجه به اینکه تمرکز مجلس در حال حاضر بر این نکته گذاشته شده است که رئیس‌جمهور بیاید و به سؤالات نمایندگان پاسخ دهد، لذا پیگیری استیضاح یک یا چند وزیر باعث هدر رفتن انرژی مجلس و پراکنده شدن دیدگاه‌ها می‌شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: گفتگو‌های ما با برخی وزرای دولت این نتیجه را به دست می‌دهد که آن‌ها اختیارات لازم را برای تصمیم‌گیری در این شرایط حساس اقتصادی ندارد و نمونه آن، موضوع بازار ثانویه ارز بوده است که آقای جهانگیری گفته بود که «ما در صدد هستیم تا رئیس‌جمهور را برای تشکیل بازار ثانویه ارز راضی کنیم».

علیرضابیگی تأکید کرد: با توجه به این وضعیت در دولت، ما نباید در زمینی بازی کنیم که خواسته دولت است، چرا که دولت و رئیس‌جمهور می‌خواهد خواسته‌اش برای برکناری یک وزیر به دست مجلس انجام شود تا آن‌ها پاسخگو نباشند و از طرفی انرژی و تمرکز مجلس برای سؤال از رئیس‌جمهور نیز به هدر برود.

وی ادامه داد: دولت نیز معتقد به کنار گذاشتن آقای ربیعی است و روش‌های مختلفی را هم برای این کار دنبال کرده است؛ از جمله ارائه لایحه تفکیک وزارت تعاون از کار که این در مجلس رأی نیاورد و دیگری، برکناری وزیر به دست مجلس. درحالی‌که اگر قرار باشد مقصری برای مشکلات موجود پیدا شود و مورد سؤال قرار گیرد، آن مقصر شخص رئیس‌جمهور است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: فردا صبح نیز مجدداً در جلسه فراکسیون، موضوع استیضاح وزرا بررسی و جمع‌بندی خواهد شد، البته دیدگاه غالب و تأکید اکثریت اعضای فراکسیون این است که مسئله اصلی الان سؤال از شخص رئیس‌جمهور است و نباید با مطرح کردن استیضاح وزرا، در زمین دولت بازی کرد.

تبليغات