۱۱:۰۵:۵۶ - چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مقام نخست روسیه در جهان از لحاظ تعداد تسلیحات نظامی
وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این کشور از لحاظ استفاده از انواع زره پوش‌های نظامی، فناوری‌های ماشینی، تسلیحات مدرن موشکی و توپخانه در نیرو‌های مسلح، جایگاه نخست جهانی را به خود اختصاص داده است. خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری «نووستی»، ژنرال “دمیتری بولگاکوف” معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور از لحاظ […]


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد، این کشور از لحاظ استفاده از انواع زره پوش‌های نظامی، فناوری‌های ماشینی، تسلیحات مدرن موشکی و توپخانه در نیرو‌های مسلح، جایگاه نخست جهانی را به خود اختصاص داده است.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از خبرگزاری «نووستی»، ژنرال “دمیتری بولگاکوف” معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد که این کشور از لحاظ تعداد انواع زره پوش‌های نظامی و فناوری‌های ماشینی و همچنین تسلیحات موشکی و توپخانه مورد استفاده توسط نیرو‌های نظامی، مقام نخست را در رده بندی جهانی بدست آورده است.

وی به مناسبت روز خدمات پشتیبانی نیرو‌های مسلح روسیه (اول اگوست/۱۰ مرداد) در جمع خبرنگاران گفت: «طی ۵ سال گذشته در جریان مدرنیزه سازی ارتش، بیش از ۲۵ هزار واحد زره پوش نظامی جدید و فناوری‌های ماشینی و بیش از ۴۰۰۰ انواع مدرن تسلیحات موشکی و توپخانه‌ای به نیرو‌های مسلح تحویل داده شده است و بر اساس اطلاعات دولتی و همچنین آژانس‌های کارشناسی مستقل، در سال ۲۰۱۷ روسیه در این زمینه در بالاترین سطح جهانی قرار گرفته است.»

به گفته این مقام نظامی، در حال حاضر بیش از ۸۰ نوع فناوری مدرن در نیرو‌های مسلح روسیه مورد استفاده قرار دارد. این مسئله اجازه داده تا سهم این نوع تسلیحات در ارتش تا ۵۰ درصد افزایش یابد.

وی یادآور شد که در جریان بهره گیری از تلاش‌های مشترک ارگان‌های پشتیبانی ارتش و مجتمع صنایع دفاعی روسیه، سطح بهره‌وری از فناوری‌های مدرن در روسیه به ۹۸ درصد رسیده که برای مقایسه باید گفت که این میزان در سال ۲۰۱۲ حدود ۸۴ درصد بوده است.