17:22:05 - سه‌شنبه 6 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عکس| کشف دانشمندان؛ چوب شفاف، جایگزین شیشه می‌شود
آفتاب‌‌نیوز : دانشمندان موفق شده‌اند چوب درخت بالسا را به ماده شفافی تبدیل کنند که قوی‌تر و سبک‌تر از شیشه است و پنج برابر کارآمدی بیشتر از شیشه از نظر حرارتی دارد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در این بررسی محققان چوب را با فعل و انفعالاتی شیمیایی شفاف کردند و سپس پلیمر مصنوعی‌ای به نام پلی […]


آفتاب‌‌نیوز :

دانشمندان موفق شده‌اند چوب درخت بالسا را به ماده شفافی تبدیل کنند که قوی‌تر و سبک‌تر از شیشه است و پنج برابر کارآمدی بیشتر از شیشه از نظر حرارتی دارد.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در این بررسی محققان چوب را با فعل و انفعالاتی شیمیایی شفاف کردند و سپس پلیمر مصنوعی‌ای به نام پلی وینیل الکل را به آن افزودند.

عکس| چوب شفاف، جایگزین شیشه می‌شود

محصول نوآورانه تولید شده پنج برابر بیش از شیشه‌های سنتی از نظر حرارتی کارآمدی دارد و قوی‌تر از شیشه است و در صورت مواجه شدن با ضربه نمی‌شکند بلکه خم می‌شود‌.

در نتیجه، چوب شفاف می‌تواند جایگزین شیشه‌های معمولی در پنجره‌ها شود. این نواوری با استفاده از چوب درخت بالسا که بومی امریکای جنوبی و مرکزی است صورت گرفته است و برای تهیه آن چوب در حمام اکسیدکننده تصفیه و شفاف‌شده و سپس پلیمر به آن اضافه شده است.

محققان دانشگاه مریلند و کلرادو هدف از این پروژه را یافتن جایگزین سازگارتر با محیط زیست در مقایسه با شیشه‌های معمولی ذکر کرده‌اند‌.

عکس| چوب شفاف، جایگزین شیشه می‌شود

عکس| چوب شفاف، جایگزین شیشه می‌شود

عکس| کشف دانشمندان؛ چوب شفاف، جایگزین شیشه می‌شودلینک منبع

تبليغات