15:38:04 - چهارشنبه 10 مه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سی‌ان‌ان از قول اردوغان: ای مسلمانان چرا اسرائیل را زیارت نمی‌کنید؟!
 سی ان ان گزارش داد: “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهور ترکیه، روز دوشنبه به‌شدت از مسلمانان انتقاد کرد که چرا برای زیارت اماکن مقدس به اسرائیل سفر نمی‌کنند؟! گزارش این شبکه امریکایی به‌نحوی تنظیم شده که گویی اردوغان از موضع طرفداری رژیم صهیونیستی و با هدف جلب توریست به صنعت گردشگری اسرائیل چنین اظهاراتی ایراد […]

 سی ان ان گزارش داد: “رجب طیب اردوغان” رئیس جمهور ترکیه، روز دوشنبه به‌شدت از مسلمانان انتقاد کرد که چرا برای زیارت اماکن مقدس به اسرائیل سفر نمی‌کنند؟!

گزارش این شبکه امریکایی به‌نحوی تنظیم شده که گویی اردوغان از موضع طرفداری رژیم صهیونیستی و با هدف جلب توریست به صنعت گردشگری اسرائیل چنین اظهاراتی ایراد نموده است!

اما اصل ماجرا از این قرار است که رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در «پلتفرم بین پارلمانی قدس و سمپوزیسیوم روند مشکلات این منطقه» در استانبول گفته: «رسیدگی به مسئله مسجدالاقصی به عنوان قبله نخست مسلمانان، تنها وظیفه کودکان فلسطین که به‌جز سنگ سلاحی ندارند نیست، بلکه دفاع از قدس و رسیدگی و حفاظت از آن مسأله مشترک تمام مسلمانان است.»

وی در نطق خود از مسلمانان جهان خواسته که برای حفظ هویت اسلامی قدس شریف و مشاهد زیارتی فلسطین، به سرزمین‌های اشغالی بیشتر مسافرت کنند.

ناگفته نماند در عین حال حامیان آرمان آزادی فلسطین و قدس شریف از مواضع دوگانه اردوغان که به زبان از فلسطین حمایت می‌کند اما در عمل با دولت صهیونیستی وارد تعامل دیپلماتیک شده است، به‌شدت انتقاد می‌کنند و این دوگانگی را نشانه نفاق وی می‌دانند.

 

تبليغات