۱۰:۴۱:۲۴ - چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سیاست‌های نادرست اقتصادی به مشکلات تولید دامن زد
عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: با جلوگیری از اخذ مالیات بر ارزش افزوده و همچنین با اجتناب از سیاست های نادرست بانکی می توان مشکلات تولید را تاحدی مرتفع کرد. خبرگزاری تسنیم: محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس و عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه […]

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس گفت: با جلوگیری از اخذ مالیات بر ارزش افزوده و همچنین با اجتناب از سیاست های نادرست بانکی می توان مشکلات تولید را تاحدی مرتفع کرد.

خبرگزاری تسنیم: محمدحسین فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس و عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی، در مصاحبه با رادیو در خصوص سیاست‌های کلی تولید ملی؛ حمایت از کار و سرمایه ایرانی، اظهار کرد: منظور از ابلاغ سیاست‌ها این نیست که بلافاصله همه ابعاد آن اجرا شود، بلکه باید حرکت‌ها و فعالیت‌ها در این راستا باشد اگرچه ما نیز از سرعت انجام این مقوله راضی نیستیم.

وی افزود: در مجلس و در کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در سایر محور‌ها مانند بودجه سال جاری در حال پیگیری اتفاقات جدید در این حوزه هستیم به عنوان مثال چند قانون که در تولید موانعی را ایجاد می‌کرد در شرف بازنگری هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از جمله تصمیمات مهمی که در دست اقدم است موضوع حمایت از تولیدکنندگان در مقابل فشار‌های سیستم بانکی است که در این راستا ما بانک‌ها را باید ملزم کنیم که تا شهریور سال آینده واحد‌هایی که بدهی هایشان را به صورت یک جا تسویه می‌کنند را در لیست بخشودگی جرایم قرار دهند.

فرهنگی بیان کرد: ما معتقد هستیم که با جلوگیری از اخذ مالیات بر ارزش افزوده و همچنین با اجتناب از سیاست‌های نادرست محاسباتی که بانک‌ها در عرصه سود متعلقه دارند و جرایم چندلایه‌ای که لحاظ می‌کنند، می‌توان مشکلات تولید را تاحدی مرتفع کرد.

عضو کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: مشکل اساسی تولید رکود حاکم بر بازار است که با مولفه‌های متنوعی قابل تاثیرگذاری است و این تلاش وجود دارد که این امر در بعد‌های نظارتی پیگیری شود.