۱۳:۴۰:۳۷ - جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سکوت سازمان ملی زمین در برابر گُم شدن آماری ۸۰۰۰ مسکن مهر
در حالی از شهریور ۹۶ تا تیر ۹۷ بیش از ۸۰۰۰ واحد مسکن مهر از آمار سازمان ملی زمین و مسکن کم شده که مدیران این زیرمجموعه وزارت راه هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده و سکوت کرده اند. خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن شهریور سال گذشته با اشاره به دستور […]

در حالی از شهریور ۹۶ تا تیر ۹۷ بیش از ۸۰۰۰ واحد مسکن مهر از آمار سازمان ملی زمین و مسکن کم شده که مدیران این زیرمجموعه وزارت راه هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده و سکوت کرده اند.

خبرگزاری تسنیم: مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن شهریور سال گذشته با اشاره به دستور رییس‌جمهوری مبنی بر بسته شدن پرونده مسکن مهر تا پایان سال ۹۶، گفته بود: سازمان ملی زمین و مسکن به‌عنوان متولی واحد‌های مسکن مهر شهر‌های بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت، اقدام به تکمیل واحد‌ها کرد که از مجموع یک میلیون و ۲۰۲ هزار و ۹۴۷ واحد، ۹۸۹ هزار و ۵۳۹ واحد (۸۲ درصد) افتتاح شده است.

عظیمیان افزود: مسکن‌های مهر مشکل‌دار ۸۵۳۶۸ واحد است که از این تعداد ۵۶۳۱۵ واحد فاقد متقاضی است. ۱۹ هزار و ۲۶ واحد دارای متقاضی زیر ۳۰ درصد ــ پیشرفت فیزیکی ــ و ۱۰ هزار و ۲۷ واحد نیز دارای مشکلات حقوقی هستند.

حدود ۱۰ ماه بعد یعنی اوخر تیرماه امسال وی با اشاره به واگذاری ۵۲ هزار مسکن فاقد متقاضی به بنیاد مسکن، کمیته امداد، بهزیستی و خیرین، گفت: از یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۶۹۸ واحد مسکن مهر عقد قرارداد شده در شهر‌های بالای ۲۵ هزار نفر، یک میلیون و ۵ هزار و ۱۴۵ واحد به بهره‌برداری رسیده و عملیات ساخت ۱۰۲ هزار و ۹۹ واحد باقی مانده که از این میزان عملیات ساخت ۸۷ هزار و ۴۵۴ واحد به پایان رسیده، اما قابلیت افتتاح ندارد.

وی با ابراز این‌که پیشرفت فیزیکی واحد مسکن مهر ۹۷.۱ درصد است، افزود: ۵۲ هزار و ۹۲۴ واحد مسکن مهر خودمالک، تعاونی و سه‌جانبه فاقد متقاضی است. هماهنگی‌هایی با کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بهزیستی و خیرین در زمینه مسکن مهر فاقد متقاضی و تخصیص آن‌ها به اقشار کم‌درآمد داشته‌ایم که امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب ختم شود.

بررسی اظهارات مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در بازه ۱۰ ماهه (شهریور ۹۶ تا تیر ۹۷) نشان می‌دهد ۸۲۴۹ واحد مسکن مهر از آمار مسکن مهر کم شده است. در این بین سکوت سازمان ملی زمین و مسکن در خصوص ناپدید شدن این تعداد واحد مسکن مهر از آمار عجیب به نظر می‌رسد. پیگیری‌ها در این رابطه از این زیر مجموعه وزارت راه هنوز نتیجه‌ای در بر نداشته است.

تبليغات