11:29:44 - یکشنبه 21 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سازمان اطلاعات لبنان به جاسوسی از ۲۱ کشور متهم شد
در یک گزارش امنیتی که از سوی دو شرکت آمریکایی تهیه شده است، سازمان اطلاعات لبنان به هک کردن هزاران تلفن همراه در لبنان از سال ۲۰۱۲ تاکنون و تبدیل آن به ابزار‌های جاسوسی علیه دیگر کشورها، متهم شده است. خبرگزاری ایسنا: به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در این گزارش که از سوی […]

در یک گزارش امنیتی که از سوی دو شرکت آمریکایی تهیه شده است، سازمان اطلاعات لبنان به هک کردن هزاران تلفن همراه در لبنان از سال ۲۰۱۲ تاکنون و تبدیل آن به ابزار‌های جاسوسی علیه دیگر کشورها، متهم شده است.

خبرگزاری ایسنا: به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، در این گزارش که از سوی دو شرکت متخصص در زمینه مسائل امنیتی تهیه شده، آمده است که دستگاه‌های امینتی لبنان از سال ۲۰۱۲ هزاران تلفن همراه را هک کرده و آن را به ابزار‌های جاسوسی علیه ۲۱ کشور دیگر تبدیل کرده‌اند.

تحلیلگران می‌گویند اثبات صحت این گزارش لبنان را با مشکلاتی با کشور‌هایی که علیه آن‌ها جاسوسی کرده، مواجه خواهد کرد.

با این حال عباس ابراهیم، مدیرکل امنیت عمومی لبنان اعلام کرد که دستگاه متبوع وی چنین توانایی‌هایی ندارد. نهاد المشنوق، وزیر کشور لبنان صحت این گزارش را تکذیب نکرده، اما گفته در آن مبالغه شده است.

در این گزارش جزئیات هک شدن تلفن‌های همراه و کامپیوتر‌های افرادی مشخص که در زمینه‌های مختلف سیاسی، رسانه‌ای و اقتصادی در اماکن جغرافیایی مشخص در ۲۱ کشور فعالیت‌می‌کنند، آمده است.

براساس این گزارش، هکر‌ها به صد‌ها مگابایت داده دست یافته‌اند که شامل شماره تلفن حدود ۲۵۰ هزار تن و بیش از ۴۸۰ هزار پیامک و ۱۵۰ هزار تماس و سند و تصاویر و صد‌ها معامله بانکی و تجاری در داخل و خارج لبنان می‌شود.

تبليغات