۲۱:۳۸:۵۰ - شنبه ۳ شهریور ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
خبر خوش اردکانیان برای ایرانی‌ها
برنامه‌هایی برای ارتقای ظرفیت برق هسته‌ای در ایران در نظر گرفته شده که از جمله این برنامه ها، آغاز مذاکرات ایران و روسیه به منظور احداث ۳۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق هسته‌ای در ایران است. خبرگزاری تسنیم: پس از سوخت گذاری سیکل پنجم، نیروگاه اتمی بوشهر با توان ۱۰۰۰ مگاوات به صورت پیوسته و […]

برنامه‌هایی برای ارتقای ظرفیت برق هسته‌ای در ایران در نظر گرفته شده که از جمله این برنامه ها، آغاز مذاکرات ایران و روسیه به منظور احداث ۳۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق هسته‌ای در ایران است.

خبرگزاری تسنیم: پس از سوخت گذاری سیکل پنجم، نیروگاه اتمی بوشهر با توان ۱۰۰۰ مگاوات به صورت پیوسته و پایدار در تامین بخشی از نیاز سراسری کشور نقشی اساسی ایفا می‌کند.

در تابستان ۹۷ که تولید برق در بخش‌های مختلف حرارتی و برق آبی با محدودیت‌های متعددی مواجه شده بود، تولید برق در بخش هسته‌ای به صورت مستمر و پایدار ادامه یافت.

در حال حاضر تنها حدود ۲ درصد از برق تولیدی کشور از انرژی هسته‌ای تأمین می‌شود؛ اما برنامه‌هایی برای ارتقای این ظرفیت در نظر گرفته شده که از جمله این برنامه ها، آغاز مذاکرات ایران و روسیه به منظور احداث ۳۰۰۰ مگاوات ظرفیت جدید تولید برق هسته‌ای در ایران است.

رضا اردکانیان وزیر نیرو امروز در این خصوص گفت: “مذاکرات برای احداث ۳ هزار مگاوات نیروگاه جدید هسته‌ای در حال انجام است تا ظرفیت تولید برق در این بخش از ۱۰۰۰ مگاوات فعلی به ۴۰۰۰ مگاوات برسد. “

تبليغات