۱۸:۵۲:۱۶ - سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حمایت اشتاین‌مایر از اعمال فشار هر چه بیشتر بر کره‌شمالی
«فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس جمهور آلمان در جریان سفر به ژاپن و دیدار با «شینزو آبه» نخست‌وزیر این کشور از اعمال فشار هر چه بیشتر بر کره شمالی به دلیل برنامه هسته‌ای این کشور حمایت کرد. خبرگزاری فارس: رئیس جمهور آلمان در سفر به ژاپن از تحریم و اعمال فشار بر کره شمالی به دلیل […]

«فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس جمهور آلمان در جریان سفر به ژاپن و دیدار با «شینزو آبه» نخست‌وزیر این کشور از اعمال فشار هر چه بیشتر بر کره شمالی به دلیل برنامه هسته‌ای این کشور حمایت کرد.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور آلمان در سفر به ژاپن از تحریم و اعمال فشار بر کره شمالی به دلیل برنامه هسته‌ای و موشکی این کشور حمایت کرد.

«فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس جمهور آلمان در جریان سفر به ژاپن و دیدار با «شینزو آبه» نخست‌وزیر این کشور از اعمال فشار هر چه بیشتر بر کره شمالی به دلیل برنامه هسته‌ای این کشور حمایت کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری آلمان، اشتاین‌مایر گفت: «ما معتقدیم که مذاکره با کره‌شمالی فقط در صورتی به نتیجه می‌رسد که این اقدام به همراه اعمال فشارهای تحریم‌ها همراه باشد. (ضمن اینکه) تهدید هسته‌ای کره شمالی به شدت افزایش یافته است.»

وی افزود: «ما باید همگی در این مورد اقدام کنیم و تمامی قدرت‌ها و تمامی جامعه‌جهانی در این راستا همراهی کنند.کره شمالی هسته‌ای، تهدیدی برای آلمان است و به همین دلیل کاملا غیرقابل پذیرش است.»

رئیس‌جمهور آلمان همچنین تاکید کرد که آلمان و ژاپن به دلیل قدرت اقتصادی مسئولیت ویژه‌ای در این مورد دارند.

تنش‌ها در شبه جزیره کره به ویژه در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است و کره شمالی به آزمایش‌های موشکی و اتمی اقدام می‌کند. پیونگ یانگ دلیل این اقدامات را حضور نظامی آمریکا در منطقه و رزمایش‌های نظامی مشترک با متحدانش عنوان می‌کند.

به ویژه از زمان آغاز ریاست جمهوری «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سال ۲۰۱۷، تنش‌های لفظی میان مقامات آمریکا و کره شمالی شدت بیشتری یافته و طرفین یکدیگر را به برخورد نظامی تهدید می‌کردند.

قرار است «مایک پنس» معاون ترامپ روز چهارشنبه به ژاپن برود.

موضع‌گیری آلمان در شرایطی است که «الکساندر تیمونین» سفیر روسیه در کره جنوبی تأکید دارد، افزایش تحریم‌ها و فشار نظامی بر کره شمالی نمی‌تواند تنش‌های شبه‌جزیره کره را بر طرف کند و تنها راه برای حل این تنش‌ها برگزاری گفت‌وگوهای ۶جانبه بر اساس نقشه راهی است که روسیه و چین پیشنهاد کرده‌اند.

تبليغات