۱۲:۵۸:۱۳ - یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جمع آوری ۱۱ هزار کیلو گوشت آلوده از بازار آمریکا
وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد، شرکت محصولات غذایی کارگیل در کلرادو، بیش از ۱۱ هزار و ۳۰۰ کیلو از بسته‌های گوشت گوساله خود را که ممکن است به نوعی باکتری مرگبار موسوم به «ای. کولی» آلوده باشد، از بازار جمع آوری می‌کند. خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد، شرکت محصولات […]

وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد، شرکت محصولات غذایی کارگیل در کلرادو، بیش از ۱۱ هزار و ۳۰۰ کیلو از بسته‌های گوشت گوساله خود را که ممکن است به نوعی باکتری مرگبار موسوم به «ای. کولی» آلوده باشد، از بازار جمع آوری می‌کند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، وزارت کشاورزی آمریکا اعلام کرد، شرکت محصولات غذایی کارگیل در کلرادو، بیش از ۱۱ هزار و ۳۰۰ کیلو از بسته‌های گوشت گوساله خود را که ممکن است به نوعی باکتری مرگبار موسوم به «ای. کولی» آلوده باشد، از بازار جمع آوری می‌کند.

به گفته بخش نظارت و ایمنی غذایی وزارت کشاورزی آمریکا، این نوع گوشت دارای «ای اس تی. ۸۶ آر» است و تاریخ مصرف آن تا ۵ سپتامبر ثبت شده است. این بسته‌های گوشت از کارخانه شرکت کارگیل در فورت مورگان کلرادو به انبار‌هایی در کالیفرنیا و کلرادو ارسال شده است.

باکتری ای. کوی می‌تواند موجب بروز کمردرد، اسهال خونی، گرفتگی عضلات و در موارد نادر نارسایی کلیوی منجر به مرگ شود. وزارت کشاورزی آمریکا گفته، این مشکل روز ۲۲ اوت زمانی که شرکت کارگیل در حال نظارت بر مستندات بوده کشف شده و مشخص گشته که این گوشت‌ها ممکن است یک نوع فرآورده‌ای که تست ای. کولی آن مثبت بوده مرتبط بوده باشند.

شرکت کارگیل پس از کسب اطلاع از این مشکل به وزارت کشاورزی آمریکا اطلاع داده است. در این بیانیه اضافه شده که تاکنون هیچ موردی از تاثیرات منفی ناشی از مصرف این فرآورده گوشتی گزارش نشده است.

تبليغات