۱۸:۵۸:۳۰ - شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جزئیات حادثه سرنگونی بالگرد ترکیه‌ای
به دنبال هدف قرارگرفتن یک فروند بالگرد متعلق به نیروی هوائی ترکیه در استان هاتای واقع در جنوب شرقی این کشور و در نزدیکی مرز با سوریه، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه امروز شنبه اعلام کرد: در حادثه سرنگونی این بالگرد، دو نظامی ما کشته شده اند. خبرگزاری مهر:نخست وزیر ترکیه در واکنش به سرنگونی […]

به دنبال هدف قرارگرفتن یک فروند بالگرد متعلق به نیروی هوائی ترکیه در استان هاتای واقع در جنوب شرقی این کشور و در نزدیکی مرز با سوریه، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه امروز شنبه اعلام کرد: در حادثه سرنگونی این بالگرد، دو نظامی ما کشته شده اند.

خبرگزاری مهر:نخست وزیر ترکیه در واکنش به سرنگونی یک فروند بالگرد این کشور اعلام کرد: در این حادثه، دو نظامی ترکیه کشته شدند.

به گزارش آناتولی، به دنبال هدف قرارگرفتن یک فروند بالگرد متعلق به نیروی هوائی ترکیه در استان هاتای واقع در جنوب شرقی این کشور و در نزدیکی مرز با سوریه، بنعلی ایلدریم نخست وزیر ترکیه امروز شنبه اعلام کرد: در حادثه سرنگونی این بالگرد، دو نظامی ما کشته شده اند.

نخست وزیر ترکیه در سخنانی در ششمین کنفرانس حزب حاکم عدالت و توسعه این کشور در استان «موغله» بدون اشاره به تداوم عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه بر خلاف موازین بین المللی و بدون کسب مجوز از دولت قانونی دمشق ادعا کرد: ما نه برای جنگ، بلکه برای نابودی گروه‌های تروریستی که سال‌ها برادران کُرد، عرب و ترکمن را مورد ظلم قرار دادند، آن‌ها را از بی‌خانمان کرده و نوجوانان را به زورِ سلاح به میدان می‌فرستند وارد عفرین شدیم!

بنعلی یلدریم در ادامه مدعی شد: ترکیه برای پایان دادن به ظلم گروه تروریستی پ‌ک‌ک و پ‌ی‌د نسبت به شهروندان عفرین عملیات شاخه زیتون را آغاز کرده است!

لازم به ذکر است، ارتش ترکیه از ۳۰ دی ماه عملیات کنونی این کشور در شهر عفرین واقع در شمال سوریه را بر خلاف موازین بین المللی در کسب مجوز از دولت قانونی دمشق علیه نیرو‌های حمایت آمریکا آغاز کرده است.

این در حالی است که دولت سوریه پیشتر درباره نقض حریم هوایی و تمامیت ارضی این کشور توسط ترکیه هشدار داده و این اقدام آنکارا را «تجاوز» نامیده بود.