۱۰:۵۸:۳۰ - پنج شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توصیه قطر به کشور‌های عربی درباره رابطه با ایران +عکس
خبرگزاری فارس: «حمد بن جاسم» به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس که این روز‌ها با خوشحالی حمایت خود از تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را اعلام کرده‌اند، توصیه کرد که در روابط با ایران دنباله‌رو آمریکا نباشند. بن‌جاسم در صفحه توییتر خود نوشت: «دیروز به این دل بسته بودیم که غرب و آمریکا هرگز با ایران توافق […]


خبرگزاری فارس: «حمد بن جاسم» به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس که این روز‌ها با خوشحالی حمایت خود از تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران را اعلام کرده‌اند، توصیه کرد که در روابط با ایران دنباله‌رو آمریکا نباشند.

بن‌جاسم در صفحه توییتر خود نوشت: «دیروز به این دل بسته بودیم که غرب و آمریکا هرگز با ایران توافق نخواهند کرد، اما با توافق هسته‌ای (برجام) روبرو شدیم و دیدیم که همه کشور‌های عضو شورای (همکاری خلیج‌فارس) آن را تأیید کردند.»

وی با اشاره به اینکه برخی کشور‌هایی که توافق سابق را تأیید کرده بودند امروز نیز خروج از این توافقنامه را تأیید می‌کنند، افزود: «این کشور‌ها درک نمی‌کنند که شاید توافق دیگری در کار باشد و آن‌ها نیز آن را تأیید کنند.»

بن جاسم همچنین به کشور‌های عربی گوشزد کرد که از دشمنی مطلق با ایران پرهیز کنند و نوشت: «باید اعتراف کنیم که ایران همسایه‌ای است که در برخی سیاست‌ها با آن اختلاف‌نظر داریم، اما نباید به حد دشمنی مطلق با ایران برسیم بلکه ما به عنوان شورای همکاری این فرصت را داریم که در سایه این فشار‌ها با ایران وارد مذاکره شویم و به یک وجه مشترک برای همزیستی با این همسایه دست یابیم.»

نخست‌وزیر سابق قطر تأکید کرد که نباید بر یک گزینه پافشاری کرده و از گذشته نه چندان دور عبرت نگیریم.

اخیرا به دنبال تهدیدات «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا علیه ایران، برخی کشور‌های عربی از جمله عربستان و بحرین ضمن استقبال از این تهدیدات، بر حمایت از سیاست‌های آمریکا برای مقابله با ایران تأکید کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به سخنان رئیس‌جمهور ایران خطاب به ایالات متحده مبنی بر اینکه «با دم شیر بازی نکنید»، واکنش نشان داد.

«دونالد ترامپ» در توییتر نوشت: «دیگر هیچ وقت ایالات متحده را تهدید نکن، وگرنه با عواقبی مواجه می‌شوی که مشابه آن قبلاً بر سر عده انگشت شماری در تاریخ آمده است. ما دیگر کشوری نیستیم که صحبت‌های جنون‌آمیز شما درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مراقب باش.»