۶:۵۷:۱۲ - یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری بزرگترین رویداد منطقه ای صنعت توزیع برق در تهران
دبیر کمیته ملی سیرد ایران گفت: کنگره جهانی سیرد در واقع معتبر ترین نهاد علمی بین المللی است که به صنعت توزیع نیروی برق و ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی آن می پردازد. خبرگزاری تسنیم: ششمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد با حضور شماری از اندیشمندان و پژوهشگران صنعت برق و دانشگاه در روز‌های ۲۶ و […]

دبیر کمیته ملی سیرد ایران گفت: کنگره جهانی سیرد در واقع معتبر ترین نهاد علمی بین المللی است که به صنعت توزیع نیروی برق و ارایه آخرین دستاوردهای علمی و فنی آن می پردازد.

خبرگزاری تسنیم: ششمین کنفرانس منطقه‌ای سیرد با حضور شماری از اندیشمندان و پژوهشگران صنعت برق و دانشگاه در روز‌های ۲۶ و ۲۷ دی ماه در پژوهشگاه نیرو در تهران برگزار می‌شود.

سید محمد هاشمی دبیر کمیته ملی سیرد ایران در مورد این کنفرانس گفت: برنامه‌های کنفرانس منطقه‌ای سیرد بر اساس الگوی کنگره جهانی سیرد است که این کنگره هر دوسال یکبار در یکی از کشور‌های اروپایی برگزار می‌شود. وی اظهار داشت: کنگره جهانی سیرد در واقع معتبر‌ترین نهاد علمی بین المللی است که به صنعت توزیع نیروی برق و ارایه آخرین دستاورد‌های علمی و فنی آن می‌پردازد.

دبیر کمیته سیرد ایران در ادامه تصریح کرد: مقر اصلی این نهاد علمی در کشور بلژیک است که بیست کشور جهان شامل هفده کشور اروپایی و سه کشور غیر اروپایی شامل ایران، چین و امریکا عضو اصلی آن هستند. همچنین هجده کشور دیگر به عنوان عضو وابسته با سیرد بین الملل همکاری دارند که شرایط عضویت اصلی را حاصل نکرده اند.

سید محمد هاشمی اضافه کرد: همکاری ایران با سیرد بین الملل از سال ۱۳۷۸ آغاز شده و تا حدود دو سال قبل به عنوان عضو وابسته (غیراصلی) با این نهاد علمی همکاری داشت. اما طی چند سال گذشته و به دنبال حضور موفق پژوهشگران ایرانی در اجلاس‌های جهانی سیرد و احراز بیشترین مقالات پذیرفته شده توسط نویسندگان ایرانی در اجلاس‌های اخیر، همچنین بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته از سطح علمی و دانش فنی پژوهشگران ایرانی، کشور ما موفق شد در سال ۲۰۱۶ میلادی به عنوان سومین کشور غیر اروپایی به عضویت اصلی این نهاد معتبر بین المللی درآید.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق و کمیته سیرد ایران همچنین افزود: پس از استقرار دبیرخانه سیرد ایران در انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های توزیع نیروی برق و برگزاری منظم کنفرانس‌های منطقه‌ای سیرد در تهران، که اینک شاهد برگزاری ششمین دوره آن هستیم و انطباق برنامه‌های آن با کنگره جهانی سیرد، از جمله دیگر عوامل پذیرش ایران به عنوان عضو اصلی سیرد بین الملل بوده است.

دبیر کمیته ملی سیرد ایران همچنین گفت: در کنفرانس امسال تعداد ۶۵۴ مقاله از سوی نویسندگان به دبیرخانه کنفرانس سیرد رسیده که بر اساس داوری ۱۵۹ مقاله پذیرفته شده که طی دو روز کنفرانس به صورت شفاهی و پوستر برای علاقمندان ارایه خواهد شد.

همچنین یک نشست تخصصی تحت عنوان “داده کاوی در صنعت برق” نیز توسط چهره‌های خبره صنعت برق و دانشگاه برای روز دوم کنفرانس پیش بینی شده است.

گفتنی است در کنفرانس امسال آقای تئودور کانر عضو اصلی کمیته راهبردی سیرد بین الملل در مراسم افتتاحیه به عنوان سخنران مدعو حضور خواهد داشت.