8:40:33 - شنبه 23 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
این استقلال دیگر متوقف نمی شود
این استقلال دیگر متوقف نمی شود  وریا غفوری این روزها در اوج دوران فوتبالش منتظر است تا هم در استقلال و هم در تیم ملی بازی های درخشانش را به نمایش بگذارد. او که از وضعیت تیم باشگاهی اش رضایت کامل داشت درباره بردهای اخیر استقلال و دیدارهای پیش رو حرف زد و البته از […]

این استقلال دیگر متوقف نمی شود

 وریا غفوری این روزها در اوج دوران فوتبالش منتظر است تا هم در استقلال و هم در تیم ملی بازی های درخشانش را به نمایش بگذارد. او که از وضعیت تیم باشگاهی اش رضایت کامل داشت درباره بردهای اخیر استقلال و دیدارهای پیش رو حرف زد و البته از شرایط تیم ملی و راهیابی اش به جام جهانی گفت. او بیش از هر چیز از این بابت تأسف می خورد که تیم باشگاهی اش دیر راه افتاده است.

 بردهای سه گله سال قبل تان را استارت زده اید؟
– خیلی خوشحالم که این روزها هواداران تیم مان را راضی می بینم. البته آنها خیلی پای تیم شان ایستادند و استحقاق نتایجی بهتر و جایگاهی به مراتب بالاتر از این را دارند و ما نیز باید به این روند مان ادامه دهیم.

 بازی با ایرانجوان چطور بود؟
– ما با یکی از تیم های خوب لیگ یک بازی داشتیم که جزو پرمهره ترین تیم های دسته یک است. آنها در طول بازی هرگز چهره یک تیم بازنده را به خود نگرفته بودند و تا دقیقه آخر هم برابر ما شانس گلزنی داشتند. فکر کنم اولین خطر بازی را هم آنها ایجاد کردند. در کل از بازی با این تیم لذت بردم و فکر می کنم یکی از تهاجمی ترین بازی های این مدت بود که در لیگ و جام حذفی برگزار شده بود.

چرا استقلال خیلی موقعیت از دست داد؟
– این به دلیل روند بازی های ما در این اواخر است. ما با استفاده از همه فضاها در دو سوی محوطه جریمه و البته نفوذ از عمق دائم بازیکنان مان را درون ۱۸ قدم حریف داریم و به این دلیل موقعیت های زیادی را هم بوجود می آوریم.

وریا غفوری: ای کاش اول پاییز بود!/ نماینده خوبی در جام جهانی برای آسیا خواهیم بود/ این استقلال دیگر متوقف نمی شود

پس چرا فقط سه گل زدید؟
– دیدید که…! دروازه بان اصلی تیم ایرانجوان بارها مانع از باز شدن دروازه شان شد. او به شدت آماده بود و فکر می کنم خیلی هم انگیزه داشت. با اینکه دستش درد می کرد آن همه موقعیت را از فرشید، قربانی و سایر بچه ها گرفت.

 نباید تعویض می شد؟
– فکر کنم دکتر ستوده(پزشک استقلال) که به او کمک کرد و توانست به بازی اش ادامه دهد کار مهمی بود. این که دکتر یک تیم کمک کند تا دروازه بان حریف بتواند درون میدان بماند و بازی کند خیلی فیر پلی است. این خیلی مهم بود. فکر می کنم یکی از زیبایی های این دیدار همان صحنه ای بود که پزشک ما بالای سر دروازه بان حریف رفت. در کل او یکی از بهترین بازیکنان ایرانجوان بود.

 خودت هم پاس گل سوم را دادی؟
– بله! من این اجازه را دارم نفوذ کنم و حتی تا شش قدم هم بروم. این بار هم وقتی دیدم علی روی دستم موقعیت خوبی برای گلزنی دارد توپ را به او دادم.

 راستی بازی در هوای آلوده سخت نبود؟
– فکر می کنم اگر در تاریخ اولی که قرار بود بازی برگزار شود به میدان می رفتیم وضعیت هوا خیلی بهتر بود.

در نیمه نهایی به صنعت نفت آبادان رسیدید؟
– بله! دو بازی با این تیم در لیگ و جام حذفی دقیقا اتفاقی بود که برای پرسپولیس هم تکرار شده بود.

 ممکن است نفت آبادان شما را حذف کند؟
– ما برای قهرمانی آماده شده ایم و شک ندارم که این تیم را هم در لیگ و هم در جام حذفی شکست خواهیم داد. مطمئنم.

 چطور؟
– برای اینکه شفر را مربی دیدم که با دقت کارهایش را پیش می برد. بی گدار به آب نمی زند و برای هر حرکتی برنامه ریزی دقیق می کند. او مربی باتجربه ای است و می داند از تیمش چه می خواهد.

 بازی در آبادان سخت نیست؟
– ما در اولین روز لیگ به این تیم باختیم. آن هم در آبادان. با این همه این بار می خواهیم انتقام آن شکست را در خود آبادان بگیریم و این فرصت باعث شد تا برای جبران آن باخت تا فصل بعد به انتظار ننشینیم.

در لیگ اوضاع چطور است؟
– خوب. ما در بازی آخر سپاهان را با سه گل شکست دادیم. این نتیجه خیلی به ما کمک کرد تا به نیمه بالایی جدول برسیم و این فاصله زیاد بین خودمان با صدرجدولی ها را کم کنیم. انشااله در هفته های پیش رو این فاصله را کم و کمتر خواهیم کرد.

 هنوز دو برد پشت سرهم در لیگ بدست نیاورده اید؟

– انشااله این بار این اتفاق با بازی در مصاف با صنعت نفت رخ خواهد داد. البته ما در لیگ هم فرصت های خیلی خوبی را از دست دادیم و بارها بازی های ماند را با موقعیت های زیاد از دست رفته پشت سر گذاشتیم. ای کاش الان به جای اول زمستان اول پاییز بود. ما فرصت های خیلی خوبی را از دست دادیم وگرنه الان به جای تلاش برای رسیدن به صدر باید برای زیاد کردن فاصله مان با تیم های پایین تر از خودمان بازی می کردیم. کاری که پرسپولیس می کند.

وریا غفوری: ای کاش اول پاییز بود!/ نماینده خوبی در جام جهانی برای آسیا خواهیم بود/ این استقلال دیگر متوقف نمی شود

 می توانید به بالای جدول رسید؟
– شک ندارم این اتفاق می افتد. استقلال راه افتاده و دیگر توقف هم نمی کند. ما بازیکنان جوان خوبی مانند حسینی داریم که با نورافکن، کریمی، برزای و بقیه سرشار از انگیزه هستند تا هم به استقلال کمک کنند و هم به تیم ملی برسند.

تیم ملی هم در رده بندی آخر فیفا تیم سی و دوم جهان شد؟
– باعث افتخار است که در آسیا تیم اول هستیم. ما راه سختی را پیمودیم تا به اینجا برسیم. این را باید قدر دانست و ادامه اش داد. اگر بتوانیم بازی های خوب و تدارکات مناسبی برای تیم ملی داشته باشیم حتما در جام جهانی نماینده شایسته ای برای قاره آسیا خواهیم بود. روزهای خوبی در انتظار فوتبال مان خواهد بود.

 پرتغال تیم سوم جهان شد؟

– بله! این تیم قهرمان یورور ۲۰۱۶ بوده و با اسپانیا دو تیم خوبی هستند که در گروه ما قرار دارند. البته این برای خود ما هم خوب است که بتوانیم با این تیم های بزرگ رودررو شویم و خودمان را محک بزنیم. البته مهمترین بازی ما با مراکش است که باید در آن برنده شویم و بعد با امیدواری بیشتری به دیدار تیم های پرتغال و اسپانیا برویم.

تبليغات