3:00:13 - سه‌شنبه 24 مارس 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اینترنت دانشگاه‌ها برای آموزش‌های الکترونیک رایگان شد
آفتاب‌‌نیوز : علی اکبر صفوی روز شنبه در این‌باره، اظهار داشت: پس از نامه نگاری های وزارتخانه های علوم و ارتباطات، وزیر ارتباطات قول رایگان شدن اینترنت دانشجویان و دانشگاه های برگزارکننده دوره های آموزش الکترونیک را داد که این امر امکانپذیر شد. عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز درباره دانشگاه‌هایی که این اینترنت را دریافت […]


آفتاب‌‌نیوز :

علی اکبر صفوی روز شنبه در این‌باره، اظهار داشت: پس از نامه نگاری های وزارتخانه های علوم و ارتباطات، وزیر ارتباطات قول رایگان شدن اینترنت دانشجویان و دانشگاه های برگزارکننده دوره های آموزش الکترونیک را داد که این امر امکانپذیر شد.

عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز درباره دانشگاه‌هایی که این اینترنت را دریافت می‌کنند، تاکید کرد: اپراتورهایی که دانشگاه‌ها از خدمات اینترنت آنها برای آموزش الکترونیکی استفاده می‌کنند در قبض پایان سال دانشگاه‌ها، هزینه‌ای بابت آی.پی‌های آموزش‌های الکترونیک دریافت نمی‌کنند.

اینترنت دانشگاه‌ها برای آموزش‌های الکترونیک رایگان شد

وی با بیان اینکه به طور متوسط ۷۰ تا ۸۰ درصد مراکز آموزش عالی تحت نظارت وزارت علوم در آموزش های الکترونیک مشارکت دارند، افزود: دانشگاه های بزرگ مانند تهران، شیراز و فردوسی و مشهد بستر اجرای درس های مجازی و نظری را ۱۰۰ درصد فراهم کردند و اعضای هیأت علمی و دانشجویان شان هم حدود ۵۰ تا ۷۰ درصد فعال شده اند.

مسوول کارگروه آموزش های الکترونیک درباره دیگر دانشگاه ها، گفت: برخی دانشگاه ها نیز بین ۵۰ تا ۸۰ درصد برای آموزش های الکترونیک بسترسازی کردند و اعضای هیأت علمی و دانشجویان به تدریج در حال تطبیق خود با این شیوه آموزش هستند.

صفوی با اشاره به دانشگاه های شعبه‌دار، اظهار داشت: برخی دیگر از دانشگاه ها مانند پیام نور، فنی و حرفه ای، علمی کاربردی و فرهنگیان که به عنوان دانشگاه های غیرمتمرکز شناخته می شوند در این طرح مشارکت کردند؛ به عنوان مثال حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد از دانشجویان دانشگاه پیام‌نور بر اساس به روزترین آمار به صورت الکترونیکی آموزش می بینند، مشارکت دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه ای بین ۴۰ تا ۵۰ درصد گزارش شد و دانشگاه جامع علمی کاربردی هم به تازگی وارد آموزش مجازی شده است.

به گفته صفوی، حدود ۱۰ درصد دانشگاه های غیردولتی بستر آموزش الکترونیک را فراهم کرده اند اما اکثریت این دانشگاه ها و مراکز هنوز شرایط راه اندازی این آموزش ها را ندارند.

عضو هیأت علمی دانشگاه شیراز خاطرنشان کرد: به استثناء دانشگاه آزاد اسلامی، نزدیک به بالای ۵۰ درصد دانشگاه ها آموزش های مجازی را آغاز کردند که امیدواریم تا پایان تعطیلات نوروز این مشارکت به بالای ۸۰ درصد افزایش یابد.

بر اساس نامه ای که حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در ۲۶ اسفندماه جاری به شرکت مخابرات ایران و دارندگان پروانه تلفن همراه نوشت و یک نسخه از آن در اختیار خبرگزاری ایرنا قرار گرفت، به اپراتورها و شرکت مخابران تاکید شده است که با توجه به شرایط اضطراری پیش آمده در اثر شیوع ویروس کرونا در کشور و تعطیلی مراکز آموزشی، همچنین نیاز به برقراری آموزش به صورت برخط و از راه دور، حداکثر مساعد لازم برای استفاده رایگان دانشجویان از مراکز آموزشی به عمل آید.

در نخستین روزهای شیوع ویروس کرونا، دانشگاه های کشور کلاس های درس را تعطیل کردند و با تمهیدات وزارت علوم و مراکز آموزش عالی، آموزش های الکترونیک جایگزین کلاس های حضوری شد. در این میان کنکورهای کارشناسی ارشد و دکتری ۹۹ هم به علت شیوع کرونا به تعویق افتاد و بیم آن می رود که در صورت ادامه تعطیلی دانشگاه ها، تقویم آموزشی نیمسال جاری تحصیلی هم تغییر کند.لینک منبع

تبليغات