23:15:49 - چهارشنبه 18 دسامبر 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایرانی‌ها چقدر خانه در ترکیه خریدند؟
آفتاب‌‌نیوز : در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف اخذ اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴.۴ درصد افزایش داشته است. به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، فقط در ماه نوامبر ۱۳۸ هزار و ۳۷۲ مورد انتقال ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که […]

آفتاب‌‌نیوز :

در ۱۲ ماه منتهی به نوامبر، میزان خرید خانه توسط اتباع خارجی با هدف اخذ اقامت و شهروندی ترکیه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۴.۴ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، فقط در ماه نوامبر ۱۳۸ هزار و ۳۷۲ مورد انتقال ملک در ترکیه به ثبت رسیده است که نسبت به نوامبر سال قبل حدود ۵۰ هزار مورد افزایش پیدا کرده است.

ایرانی‌ها چقدر خانه در ترکیه خریدند؟

در ماه نوامبر ۳۹۸۸ خانه به اتباع خارجی فروخته شده است که در مقایسه با نوامبر سال قبل ۱۴.۶ درصد کاهش پیدا کرده است. استانبول کماکان اصلی‌ترین مقصد خرید ملک در ترکیه توسط اتباع خارجی بوده است؛ به گونه‌ای که ۴۷ درصد کل املاک (معادل ۱۸۸۵ دستگاه) از خانه‌های خریداری شده توسط اتباع خارجی در ماه نوامبر مربوط به استانبول بوده است. پس از این شهر، آنتالیا با ۸۲۵ واحد و آنکارا با ۲۱۸واحد در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته اند.

به گفته مرکز آمار ترکیه، در ماه نوامبر اتباع عراقی با خرید ۵۷۵ خانه بزرگ‌ترین گروه خریدار مسکن ترکیه بوده‌اند و ایرانی‌ها با ۵۰۰ واحد، روس‌ها با ۳۰۰ واحد، افغان‌ها با ۲۱۶ واحد و سعودی ها با ۱۷۴ واحد به ترتیب دومین تا پنجمین گروه بزرگ خریدار مسکن در ترکیه بوده اند.

حضور ایرانی‌ها در جایگاه دوم بزرگ ترین خریداران ملک در ترکیه طی ماه نوامبر در شرایطی اتفاق می افتد که طبق اعلام مرکز آمار ترکیه، اتباع عراقی، روسی، عربستانی و افغانستانی بیشترین میزان خرید خانه در ترکیه طی شش ماهه نخست امسال را داشته اند.

یک معامله گر مسکن ترک گفت: با هدفمند شدن جذب سرمایه خارجی از طریق خرید مسکن، ترکیه به یک بازار مطلوب برای خارجی‌ها تبدیل شده است. آمارها نیز این مساله را تایید می‌کنند که شمار خارجی هایی که وارد بازار مسکن شده اند روز به روز در حال افزایش است.

طبق قوانین جدید، اتباع خارجی با خرید خانه‌ای به ارزش ۲۵۰ هزار دلار و بالاتر می‌توانند شهروندی و تابعیت ترکیه را به دست آورند.

از زمان تصویب این قانون، خرید خانه توسط خارجی‌ها رونق زیادی گرفته است. در حال حاضر متوسط قیمت مسکن در ترکیه ۱۵۰ هزار دلار است.

تبليغات