۸:۵۰:۵۱ - سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
العبادی بیشترین شانس نخست وزیری را دارد
یک رسانه آمریکایی در تحلیل انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ عراق شانس بیشتر را برای تصدی پست نخست وزیری به العبادی داده و در عین حال از مالکی به عنوان رجل سیاسی قوی یاد کرده است. خبرگزاری مهر: مجله نشنال اینترست آمریکا در گزارشی درباره مرحله پس از انتخابات عراق آورده است که حیدر العبادی بیشترین شانس […]

یک رسانه آمریکایی در تحلیل انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ عراق شانس بیشتر را برای تصدی پست نخست وزیری به العبادی داده و در عین حال از مالکی به عنوان رجل سیاسی قوی یاد کرده است.

خبرگزاری مهر: مجله نشنال اینترست آمریکا در گزارشی درباره مرحله پس از انتخابات عراق آورده است که حیدر العبادی بیشترین شانس را برای تصدی دومین دوره نخست وزیری به خاطر دستاوردهای جنگ ضد داعش و اوضاع مربوط به کرکوک دارد.

این رسانه آمریکایی به نقل از لقمان الفیلی سفیر سابق عراق در واشنگتن آورده است: ائتلافات قبل از انتخابات نمی تواند گواهی بر ماهیت دولت آتی و تشکیل آن باشد. هر شخصی از طریق این ائتلافات تلاش می کند که خود را برای روز انتخابات مهیا کند و این ائتلافات نشان دهنده نوع تشکیل دولت نیست به ویژه که این ائتلافات در ذهن ائتلاف راهبردی کوتاه یا بلند مدت را تداعی نمی کند.

مجله نشنال اینترست نوشته است: منابع نزدیک به نوری المالکی فاش کرده اند که وی اهتمامی برای تصدی پست نخست وزیری ندارد و این فرصت حیدر العبادی رقیبش را برای تصدی پست نخست وزیری برای دوره دوم بالا می برد. مالکی در محافل خصوصی بارها تاکید کرده است که قصد تصدی پست نخست وزیری را ندارد و ریاست وی بر فهرست ائتلاف دولت قانون برای این است که این فهرست فرصت بهتری برای پیروزی در انتخابات داشته باشد. وی ترجیح می دهد که در سایه بماند و قوی باشد و اهتمامی به نخست وزیری ندارد. مالکی برای تصدی پست نخست وزیری رقابت نمی کند هر چند که وی همواره احساس می کند که نقش مهمی دارد که باید در انتخابات عرضه کند. وی همچنان مردی قوی در نظر بسیاری از شیعیان عراق است و این وجهه اش را در انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ عراق تقویت می کند.

تبليغات