10:49:12 - شنبه 9 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افت ۲.۶ درصدی قیمت طلا
پس از آنکه پیشرفت در روند تصویب طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا موجب خوش بینی نسبت به عملکرد اقتصاد آمریکا و رشد ارزش دلار شد، قیمت طلا دیروز علیرغم رشد جزئی در نزدیکی پایین ترین رقم ۴ ماه اخیر در نوسان بود. خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، پس از آنکه پیشرفت در روند تصویب […]

پس از آنکه پیشرفت در روند تصویب طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا موجب خوش بینی نسبت به عملکرد اقتصاد آمریکا و رشد ارزش دلار شد، قیمت طلا دیروز علیرغم رشد جزئی در نزدیکی پایین ترین رقم ۴ ماه اخیر در نوسان بود.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از رویترز، پس از آنکه پیشرفت در روند تصویب طرح اصلاح نظام مالیاتی آمریکا موجب خوش بینی نسبت به عملکرد اقتصاد آمریکا و رشد ارزش دلار شد، قیمت طلا دیروز علیرغم رشد جزئی در نزدیکی پایین‌ترین رقم ۴ ماه اخیر در نوسان بود و بیشترین افت هفتگی از ماه تاکنون را به ثبت رساند.

انتشار آمار‌های قوی‌تر از حد انتظار از نرخ اشتغال در آمریکا در روز جمعه نیز نشان دهنده روند رو به رشد اقتصاد آمریکا بود و نشان داد که فدرال رزرو قطعا هفته آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

بر اساس‌ای نگزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۱۰ درصد افزایش به ۱۲۴۸ دلار و ۴۹ سنت رسید. قیمت طلا در این هفته حدود ۲.۶ درصد کاهش داشت که سومین کاهش هفتگی متوالی و بزرگترین کاهش هفتگی از اوایل ماه می‌تاکنون بوده است.

قیمت هر اونس طلای آمریکا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۸ درصد کاهش به ۱۲۴۸ دلار و ۴۰ سنت رسید.

انتظار می‌رود فدرال رزرو آمریکا این هفته افزایش نرخ بهره را اعلام کند و سرنخ‌هایی از روند افزایش بیشتر در سال آینده میلادی به دست دهد. بانک مرکزی آمریکا قبلا ۳ نوبت افزایش نرخ بهره را برای سال ۲۰۱۸ پیش بینی کرده بود.

این افزایش احتمالا موجب کاهش قیمت طلا خواهد شد، زیرا افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن نرخ بازدهی اوراق قرضه دولت آمریکا می‌شود و تقویت دلار، جذابیت سرمایه گذاری در بازار فلز زرد را کاهش می‌دهد.

وال استریت و دیگر بازار‌های بزرگ بورس در نقاط مختلف جهان نی با افزایش شاخص مواجه بودند و ارزش دلار آمریکا در مسیر پنجمین جلسه افزایشی متوالی قرار داشت.

تبليغات