20:54:33 - چهارشنبه 27 دی 1396
داغ کن - کلوب دات کامBalatarinاشتراک گذاری در فیس بوکتویت کردن این مطلب
اجرای اولین و تنها رهبر ارکستر زن در ایران +تصاویر
خبرگزاری تسنیم: نزهت امیری اولین و تنها رهبر ارکستر در ایران است؛ او شب گذشته ارکستر نغمه باران را در تالار وحدت رهبری کرد. هفتمین شب از جشنواره موسیقی فجر اتفاقی ویژه در دل خود داشت و آن هم رهبری ارکستر نغمه باران توسط نزهت امیری بود. او به عنوان نخستین رهبر ارکستر زن […]

خبرگزاری تسنیم: نزهت امیری اولین و تنها رهبر ارکستر در ایران است؛ او شب گذشته ارکستر نغمه باران را در تالار وحدت رهبری کرد.

هفتمین شب از جشنواره موسیقی فجر اتفاقی ویژه در دل خود داشت و آن هم رهبری ارکستر نغمه باران توسط نزهت امیری بود. او به عنوان نخستین رهبر ارکستر زن در ایران، ارکسترش را روی صحنه برد. در این اجرا علی‌امیر قاسمی به عنوان خواننده در کنار ارکستر بود.

در ادامه فیلمی از اجرای قطعه «خاک مهر» ساخته علی اکبر قربانی با شعری از اسماعیل فرزانه را می‌بینید.

نزهت امیری کارشناس موسیقی از هنری‌ها زیبای دانشگاه تهران و کارشناس ارشد آهنگسازی از دانشگاه هنر است. او موسیقی را نزد استادانی، چون پرویز منصوری، حسین علیزاده و منوچهر صهبایی آموخت. او در سال ۱۳۸۴ ارکستر مضرابی حسین دهلوی را رهبری کرد و به روی صحنه برد. نزهت امیری از تابستان ۱۳۹۶ رهبری ارکستر ملی نغمه باران به سرپرستی علی امیرقاسمی را بر عهده گرفت. نزهت امیری اولین و تنها رهبر ارکستر زن در ایران است.

تبليغات